basen.gen.tr https://www.basen.gen.tr Basen, Basen Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi tr-TR hourly 1 Copyright 2020, basen.gen.tr Wed, 18 Nov 2015 00:00:00 +0000 Tue, 21 Jan 2020 00:00:00 +0000 60 Basen İnceltme https://www.basen.gen.tr/basen-inceltme.html Mon, 19 Nov 2018 14:21:13 +0000  Basen inceltme, türk kadınlarının daha çok göbekten ve basenden kilo aldığını görülmektedir. Yağlanma sonrası basenlerde anında bir genişleme görülüyor. Basenlerinizi inceltmek için ne kadar erken davr  Basen inceltme, türk kadınlarının daha çok göbekten ve basenden kilo aldığını görülmektedir. Yağlanma sonrası basenlerde anında bir genişleme görülüyor. Basenlerinizi inceltmek için ne kadar erken davranırsanız sizin için o kadar iyi olur. Hatta basende yağlanma oluşmadan önce alacağınız önlemlerle, basen oluşmadan vücudunuzu sıklaştırma şansınız var. Evde tek başınıza kolayca yapacağınız basen inceltme hareketleriyle istediğiniz formu yakalayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Türk kadınının standart şekli armut olarak tanımlanmaktadır. Kimi bayanlar bu durumdan rahatsızlık duyar fakat kimileri de bu halleriyle barışıktırlar. Oysaki bütün kadınlar 90-60-90' lık bir vücut yapısına sahip olmak istemişlerdir. Basen inceltme için püf noktalara uyar ve basen inceltme için egzersizler yaparlarsa onlarda böyle bir vücuda sahip olabilirler. İlk olarak yapmamız gereken işlem kendinize ve güzelliğinize zaman ayırmaktır.

Basen inceltme için dikkat etmeniz gereken püf noktalar;

 • Asansör kullanmayın, her zaman için asansör yerine merdivenleri kullanmayı tercih etmelisiniz. Merdiven inip çıkmak her zaman basen inceltme de doğal olan bir egzersizdir. Merdiven inip çıkmak kalça, basen, bacak ve baldır kaslarını sıkışmasını sağlıyor.
 • Bisiklet sürün, bisiklet sürmek hızla basen inceltme yollarından biridir. Bisiklet sürerek devamlı basenlerinizin üzerinizde durup, kaslarınızın çalıştırmış oluyorsunuz.
 • Hayvansal yağlardan uzak durun, basen bölgesinde toplanmış yağlar, selülitin oluşumuna sebep olur ve selülitin ana sebeplerinden biri hayvansal yağ tüketmemizden kaynaklı olmasıdır. Basenlerinizin incelmesini istiyorsanız kırmızı et tüketimini azaltmalısınız.
 • Koşu yapın, koşmak basen incelten basit ve zevkli bir egzersizdir. Koşu hem kısa sürede basen bölgenizi inceltecek hem de sizi stresten arındıracaktır.
 • Abur cubur yemeyin, abur cubur gibi işlenmiş gıdaları hayatınızdan çıkarın. Özellikle basen bölgelerindeki selülitin oluşmasındaki en büyük etkenlerden biri trans yağların bu bölgede birikmesidir. Cips, hamburger gibi işlenmiş gıdalar basenlerinizdeki yağların bir numaralı sorumlularındandır.
 • Bol bol su tüketin, gün içerisinde yeteri kadar su tüketirseniz midenizde tokluk hissi olacaktır. Böylece daha az yiyeceksiniz. Su besinlerin sindirilmesini kolaylaştırır ve özellikle basen bölgesinde yağ birikimine engel olur. Günde yaklaşık 2 litre kadar su için.

Basen inceltme egzersizleri;

 • Tek bacak uzanma; dik bir şekilde ayakta durun ve sağ kolumuzu yere paralel olacak şekilde öne doğru uzatın. Bu şekilde dururken belinizi hiç bükmeyin. Öne doğru eğilin. Bu hareketi yaparken kalçamızı kullanacağız. Belinizi kesinlikle bükmeyin. Öne eğilirken sol bacağınızı da arkaya doğru kaldın. Bu hareketi birkaç defa yapın ve diğer kol ve bacağa geçin.
 • Kalça kaldırma hareketi; bu hareketi yapmak için plates topu kullanmanız gerekiyor. Topu biraz ileri koyun ve yere uzanın. Ayaklarınız plates topunun üzerine olacak şekilde dizlerinizi bükerek yukarı kaldırın. Bu hareketi yaparken kalçanızda kalkmalı ve beliniz kırılmamalıdır.
 • Çömelme hareketi; bu hareket sadece basen inceltmek için değil aynı zamanda karın ve sırt kaslarını da çalıştırıyor. Öncelikle dik bir şekilde durun ve kollarınızı öne doğru uzatın. Daha sonra belinizi bükmeden yalnızca dizlerinizi kırarak çömelin ve ayağa kalkın. Bu hareketi yorulana kadar tekrar edin. İlk başlarda zorlanabilirsiniz ve vücudunuzda ağrı oluşabilir ama bu hareketli devamlı yaparsanız zamanla geçtiğini göreceksiniz.

]]>
Erkek Basen Eritme https://www.basen.gen.tr/erkek-basen-eritme.html Mon, 19 Nov 2018 19:47:54 +0000 Erkek basen eritme; Genetik faktörler, hormonal bozukluklar, sürekli oturarak iş yapmayı gerektiren meslekler erkekler içinde basenlerin sorun olmasına neden olabiliyor. Basenlerinin genişliğinden şikayet eden beylerin ilk yapmaları Erkek basen eritme; Genetik faktörler, hormonal bozukluklar, sürekli oturarak iş yapmayı gerektiren meslekler erkekler içinde basenlerin sorun olmasına neden olabiliyor. Basenlerinin genişliğinden şikayet eden beylerin ilk yapmaları gereken işlerden biri basene neden olan asıl sorunu bulmaktır. Vücudun yağ endeksi, su tutulumu, basen oluşumunun bir hastalıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığı araştırılmalıdır. Genel sağlık taramasının ardından kişi kendisine uygun olan egzersizler ve uygun bir diyetle basenlerini biçimlendirerek inceltebilir. Hareketsizliğe bağlı olarak ortaya çıkan basen sorununda günlük egzersizler bir yaşam şekli haline getirilmelidir. Bacak eritme egzersizleri ile birlikte her gün en az yarım saat yürüyüş yapılmalıdır. 

Erkeklerin basen eritmek için evde uygulayabileceği bazı yöntemler şöyledir
 •  Çok yüksek olmayan bir sehpa ya da tabureden yardım alacağınız bu egzersizde yere sırt üstü uzanın, dengeyi sağlamak için avuç içleriniz yere bakacak şekilde kollarınızı iki yana uzatın. Kollarınızı çok açmayın uzanma pozisyonunu yerden destek alacak şekilde ve rahat olsun. Önce sağ bacağınızı sehpa yada tabure hizasında dizlerinizi bükmeden, kalça kaslarınızı sıkarak, yaklaşık 90 derecelik bir açı ile havaya kaldırın. İki ila üç saniye bacağınızı bu vaziyette tutun ve yavaşça indirin. Aynı hareketi sol bacağınız içinde tekrarlayın. Önemli olan bacak ve kalça kaslarındaki gerilmeyi hissetmektir. Hareketi her iki bacak içinde en az 15 defa tekrarlayın.
 • Düz ve sert bir zeminde sırtüstü uzanın. Daha sonra dizlerinizi kırarak dizlerinizi karnınıza doğru iyice çekin. Bu harekette ellerinizi bağ yaparak dizlerinizi çekmek için ellerinizden destek alabilirsiniz.  İki ila üç saniye boyunca dizlerinizi bu şekilde tutun sonra yavaşça uzatın. 15 defa hareketi tekrar edin. Hareketi yaparken zorlanırsanız hareketi beşer defalık setler halinde uygulayın.   
 • Kadınların da basen ve kalça eritmek için sıklıkla uyguladıkları bisitlet çevirme hareketidir. Bu harekette sırt üstü uzanın. bacaklarınızı 90 derecelik açı yapacak şekilde kaldırın ve dizlerinizi hafif bükerek bisiklet pedalı çevirir gibi hareket ettirin. Hareketi 15 defa tekrar edin. 
 • Tek taraflı köprü, bu hareketi yapmak için yere sırt üstü uzanın. Dizlerinizi bükün ve ayaklarınızın zemine sağlam bir şekilde bastığından emin olun. Kollarınızı yerden destek alabilecek şekilde avuçlarınız yere bakar pozisyonda iki yana uzatın ve kalçanızı hafifçe kaldırın. Basen ve kalça kaslarınızı hafifçe sıktıktan sonra, önce sağ bacağınızı göğsünüze doğru çekin ve yavaşça yere indirin. Ardından sol bacağınızı göğsünüze doğru çekin ve yavaşça yere indirin. Bu hareket sadece basenleri eritmekle kalmaz tüm bel bölgesini de çalıştırır. Biçimli bir karın ve sıkı kalçalar içinde yapılması önerilir. 
 • Hareket için ayakta bacaklar omuz hizasında açılarak durulur. Daha sonra yarım çömelme hareketi 15 defa yapılır. 
Hareketleri yapmadan önce yürüyüşe çıkmak ya da ısınma egzersizleri yapmak tutulma yada zorlanmaların önüne geçer. Hareketler yapıldıktan sonra basen bölgesine masaj yaparak duş almak basenlerdeki dolaşımı hızlandıracağından hareketlerin etkisini arttırır.   
]]>
Basen Eritme Egzersizleri https://www.basen.gen.tr/basen-eritme-egzersizleri.html Tue, 20 Nov 2018 17:39:42 +0000 Basen eritme egzersizleri, bugünkü makalemizde sizlere egzersizlerin ve beslenmenin önemi hakkında kısaca bilgi verdikten sonra kalça bölgesindeki yağları hızla yakmanızı sağlayacak hareketleri söyleyeceğiz. Fazla kilolar Basen eritme egzersizleri, bugünkü makalemizde sizlere egzersizlerin ve beslenmenin önemi hakkında kısaca bilgi verdikten sonra kalça bölgesindeki yağları hızla yakmanızı sağlayacak hareketleri söyleyeceğiz. Fazla kilolarından şikayetçi kadınların birçoğunun en çok zorluk çektiği konu basen bölgesindeki yağları eritebilmek. Bu konuyla başa çıkmak için spor salonuna gitmek gereksiz. Evde de uygulanabilecek yöntemler aslında var. Evde yapacağınız birkaç yararlı basen eritme egzersizleri ile basen ve karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmak oldukça kolaylaşacaktır. Unutulmamalıdır ki, hiçbir diyet yalnız başına istenilen sonuca ulaşmanıza yardımcı olmaz. Uygulanan diyet programının aynı zamanda bir egzersiz programı ile de desteklenmesi gerekmektedir. Aşağıdaki birkaç basen eritme egzersizleri ile 1 ayda yaklaşık olarak 5 kilo vermeniz mümkün.

Basen eritme egzersizleri

 • Sırtüstü bir şekilde bir sandalyenin önüne uzanınız. Topuklarınızı sandalyeye koyunuz ve dengeyi sağlamak için kollarınızı iki yana uzatıp yerden destek alın. Sağ bacağınızı yer ile 90 derece açı yapacak şekilde havaya kaldırın. Kalça kaslarınızı sıkınız ve kalçanızı yerden yavaşça yukarı doğru kaldırın. İki üç saniye kadar bekleyip ve kalçanızı yere geri indirin. Sağ ayağınız havada iken 20 tekrar yaptıktan sonra, sol ayağınızı havaya kaldırın ve 20 tekrar da sol ayak için yapın.

 • İkinci hareket olarak, bir sandalye alın ve ön tarafına geçin. Ellerinizi belinizin üzerine koyun, sağ ayağınızla sandalyenin üzerine çıkın. Sol topuğunuzu olabildiğince arkaya doğru kaldırmaya çalışın. Sol ayağınızı yere indirip doğrulun. Sağ ayağınızı yere indirip diğer ayağınızın arkasına yere koyun. Sonrasında tek ayağınız önde olacak şekilde çömelin. Bu hareketi 10 tekrar bir bacak, 10 tekrar diğer bacak yaparak tamamlayın. Gördüğünüz gibi bu ve benzeri basen eritme egzersizleri hiç alet gerektirmeden basit bir şekilde yapılmaktadır.
 • Üçüncü hareketimizde sandalyenin arkasına geçiniz ve ellerinizle sandalyeyi tutunuz ve parmak uçlarınıza kalkınız. Belinizi düz tutup sandalyeye ağırlığınızı verin ve sol ayağınızı diğer bacağınızın dizi hizasına kaldırıp ve yanaştırın. Vücudunuzu dik tutmaya gayret edin ve kıvrık duran sol dizinizi dış tarafa doğru açarak gerin. Bu hareketi yaparken sürekli parmaklarınızın ucunda durmanız gerekmektedir. 10 veya 12 tekrar yaptıktan sonra bacak değiştirin ve hareketi tamamlayın. Basen eritme egzersizleri çok fazla dinlenme molası verilmeden yapılması gerekir.
 • Basen eritme egzersizleri dördüncü harekette sandalyenin ön tarafına geçin ve arkanızı dönün. İki adım ileri giderek elleriniz belinizde olacak şekilde pozisyonunuzu alın. Sol ayağınızı arkaya doğru kaldırıp sandalyenin üstüne koyun. Sağ dizinizi kırarak dik bir şekilde yere çömelin. İki üç saniye kadar aynı pozisyonda bekleyin. Her ayağa en az 15 tekrar yaptıktan sonra hareketi tamamlayabilirsiniz.
 • Beşinci hareket olarak sandalyenin önüne geçin ve kollarınızı yanlara doğru salın. Kollarınız yere paralel ve bacaklarınız yere dik olacak şekilde yapabildiğiniz kadar çömelin. Yavaş çömelip aniden doğrulun. Doğrulur doğrulmaz kollarınızı yukarı doğru kaldırıp parmak uçlarınızda yükselin. Bir süre bekleyip aynı hareketi tekrarlayın. Bu hareketi en az 15 kez tekrarlayıp ve egzersizleri bitirin.

Bu ve bunun gibi basen eritme egzersizleri boş vakitlerinizi değerlendirmede oldukça yararlıdır ve incelmenizde çok büyük rol oynayacaktır. Evinizin salonunda günün istediğiniz saatinde, bu hareketleri yapabilirsiniz. Kadınların en dertli oldukları konu olan basen yağlarını eritmede uygulanabilecek basen eritme egzersizleri, disiplinli bir şekilde uygulandığı takdirde etkisini görmeniz fazla uzun sürmeyecektir.

]]>
Basen Eriten Egzersizler https://www.basen.gen.tr/basen-eriten-egzersizler.html Wed, 21 Nov 2018 17:19:40 +0000 Basen eriten egzersizler, günümüzde özellikle bayanların ilgi odağı olan bir konudur. Basen problemi insanlar arasında en çok kadınlarda meydana gelmektedir. Kadınlarda daha çok meydana gelen bu problemler direk olarak basen bölge Basen eriten egzersizler, günümüzde özellikle bayanların ilgi odağı olan bir konudur. Basen problemi insanlar arasında en çok kadınlarda meydana gelmektedir. Kadınlarda daha çok meydana gelen bu problemler direk olarak basen bölgelerinin yağlarla kaplanmasından kaynaklanmaktadır. Basen probleminin en önemli nedeni tabiki aşırı kilolardır. Aşırı kilolu olan insanlarda basen yağları daha da artacağı için direk olarak basen problemi ortaya çıkacaktır. Bazen nadirde olsa erkeklerde de görülebilen basen problemi estetik açıdan ciddi rahatsızlıklara neden olur. Başta kadınlar olmak üzere insan vücudunda yer alan basenler kalçalarda ve baldır bölgelerinde sorun olmaktadır. Bu gibi durumlar için basen eritme egzersizleri ciddi olarak faydalar sağlamaktadır. Özellikle uzun süreli olarak yapılan bu egzersizler sayesinde baldırlar inceltilerek mükemmel bir şekilde istenilen düzeye getirilebilir. Üstelik bu egzersizleri yapabilmek için ciddi alet ve edevatlara gerek bulunmamaktadır. Egzersizlerin doğru bir şekilde yapılması durumunda hızlı bir şekilde küçülmenin yanı sıra baldır kısımlarının sıkılaşması sağlanabilmektedir. Bu nedenle doğru bir şekilde gerekli olan basen eritme egzersizlerini yapmanız gerekecektir. 
Basen eriten egzersizleri,

Yana doğru bacak açma: Bir diğer tabir ile yana tekme hareketi direk olarak basenlere etki eden bir harekettir. Bu egzersiz hareketi sayesinde basen bölgelerinin ısındığını da görebilirsiniz. Bunun için öncelikle kaymayan bir zemin üzerinde dik bir şekilde durun ve yana tekme egzersizini yapın. Öncelikle bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve kollarınızı göğsünüzde toplayın.  Dik durarak karnınız ile bacaklarınızı sıkın. Bu işlem sonrasında bacağınızı yana doğru açın ve yapabildiğiniz kadar doksan dereceye kadar bacağınızı açın. Son olarak bacağınızı kapatın ve bu hareketi her iki bacak için en az 20'er kez yapmalısınız. 

Geriye tekme: Bu harekete yine basen eriten egzersizler arasında önemli bir yer tutan hareketlerden biridir. Öncelikle dizlerinizi ve avuç içlerinizi yere koyun. Daha sonra karın bölgenizi ve bel bölgenizi düz bir konuma getirin. Bu işlem sonrasında boynunuzu yukarı ve aşağı olmayacak şekilde direk omurga hizasına getirin. Öncelikle sağ bacağınızı önce göğsünüze doğru çekerek tekrar geriye uzatın. Bu işlemi her iki bacak için en az 20'er kez yapmalıyız. 

Köprü egzersizi: Yine basen eriten egzersizler arasında önemli bir yer alan bu egzersiz için sert bir emine sırt üstü yapmanız gerekmektedir. Daha sonra karnınızı kasın ve karın kaslarınızın sıkılaşmasını sağlayın. Bu işlem sonrasında dizinizi bükerek vücut ağırlığınızı omuzlarınıza vererek belinizi yukarı kaldırın. Bu aşamada kollarınızı iki yana salabilirsiniz. Beliniz yukarıdayken iki saniye bekleyin ve tekrardan aşağı bırakın yavaş bir şekilde. 

İç bacak egzersizi: Bu hareket yine ayakta yapılan hareketlerden biridir. Ayaktayken kaymayan bir zeminde dik bir şekilde durun ve bacaklarınızı yanlara doğru belli bir miktar açın. Daha sonra ise yarıya kadar beliniz dik bir şekilde çömelin ve tekrardan kalkın. Bu hareketi sık sık tekrarlayın. 

Baldır egzersizi: Basen eriten egzersizler arasında son olarak belirtmek isterim ki bu harekette ciddi olarak faydalara neden olmaktadır. Bu hareketin gerçekleştirilebilmesi için düz bir zemine yatmanız gerekmektedir. Bu şekilde yattıktan sonra öncelikle ellerinizi yanlara doğru koyun. Daha sonra ise bacaklarınızı katlayarak dizlerinizi kendinize çekip geri açın. Bu hareketi de en az 20 kez tekrarlayın.
]]>
Basen Eriten Kür https://www.basen.gen.tr/basen-eriten-kur.html Thu, 22 Nov 2018 07:28:04 +0000 Basen Eriten Kür, Bahar ayları zayıflama zamanıdır. Sizin de benim gibi basen sorununuz varsa sizlere bahsedeceğim kürlerle fayda bulabilirsiniz. Yaş ilerledikçe bölgesel kilolardan kurtulmak daha da güçleşiyor ancak imkansız de Basen Eriten Kür, Bahar ayları zayıflama zamanıdır. Sizin de benim gibi basen sorununuz varsa sizlere bahsedeceğim kürlerle fayda bulabilirsiniz. Yaş ilerledikçe bölgesel kilolardan kurtulmak daha da güçleşiyor ancak imkansız değil bu kürlerle basen bölgenizdeki yağlardan kurtulmak daha kolay. 

Basen Eriten Doğal Sinemaki Kürü
 • Funda yaprağı
 • Sinameki
 • Kuşburnu
 • Papatya yaprağı
Bu etkili çayı hazırlamak için öncelikle cezveye su koyun ve kaynamadan ısıtacak şekilde ısıtın. Kaynatmamaya özen göstermelisiniz. Suyu ısıttıktan sonra üzerine bitki yapraklarından ekleyin. Çay karışımının iyice demlenmesi için 5 dakika kadar bekleyin. Çayın iyi bir etki göstermesi için iyice demlenmesi gerekmektedir. Demlenen çayı sabah ve akşam rahatlıkla tüketebilirsiniz. 10 gün boyunca uygulayın etkisini göreceksiniz.

Basen Eriten Türk Kahvesi Doğal Kür
 • Doğal Deniz Tuzu 
 • Aspirin
 • Türk kahvesi
 • Zeytinyağı
 • Portakal yağı
 • Yeterince su
 • Streç film
Derince bir kabın içerisine Türk kahvesi, aspirin, doğal deniz tuzu ve yeterince suyu ilave edip karıştırın. Hazırladığınız karışımı 15-20 dakika bekletin. Daha sonra portakal yağı ve zeytin yağını da ilave edin. Karışım homojen bir hal alıncaya kadar karıştırın. Yarım saat bekledikten sonra kullanıma hazır. Hazırladığınız bu kürü zayıflamak istediğiniz bölgeye sürün. Üzerini streç film yardımıyla iyice sarın. 45 dakika kadar hareket etmeden bekleyin. En son olarak kürü uyguladığınız bölgeyi yıkayın. Bu karışımı sadece kullanacağınız kadar hazırlayın.
]]>
Basen Eriten Çay https://www.basen.gen.tr/basen-eriten-cay.html Fri, 23 Nov 2018 03:15:29 +0000 Basen Eriten Çay, Türk kadınlarının genel problemlerinden biri basenler de birikmiş olan yağlardır. Belli bir yaşı geçtikten sonra basenlerde ki yağlarda kurtulmak daha da zorlaşmakta. Fakat bu yağlar da kurtulmak imkansız deği Basen Eriten Çay, Türk kadınlarının genel problemlerinden biri basenler de birikmiş olan yağlardır. Belli bir yaşı geçtikten sonra basenlerde ki yağlarda kurtulmak daha da zorlaşmakta. Fakat bu yağlar da kurtulmak imkansız değil ama Vücutta bu bölgelerde  oluşan yağların incelmesi oldukça zor. Bazı kadınlar umutlarını kesip basenleri ile yaşamını sürdürmeye alışmakta. Şayet böyle bir ruh hali içerisinde bulunuyorsanız hemen bir program yapıp basenlerdeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Basenlerde oluşan bu yağlarda kurtulmak için illa yaz aylarının gelmesini beklemeyin. Kış aylarında da basen de eriten çay ile yağlarda kurtulabilirsiniz. İlk olarak düzenli bir diyet, egzersiz ve doğal çaylar tüketerek başlamalısınız. Hafta içerisinde belli aralıklarla basen egzersizleri de yapmakta fayda vardır. Basen eritmede en önemli ve dikkat edilmesi gereken çay tüketimi. Basen eriten çay tarifinde bahsedelim biraz. 

Basen Eriten Çay Malzemeleri 
 • 1 tutam sinameki otu
 • 1 tutam kuşburnu 
 • 1 tutam funda yaprağı 
 • 1 tutam rezene 
 • 1 tutam papatya 
 • Yarım litre su 
Basen Eriten Çay Hazırlanışı 

İlk olarak bir demlik içerisine suyu ekleyelim. Suyu ocağın üstüne koyup kaynamaya bırakın. Çaydanlıkta su kaynamaya başlamaya yakın bütün malzemeleri ekleyin 1-2 dakika kaynadıktan sonra çayı ocaktan indirin ve demleye bırakın.

Basen Eritme Çayı Nasıl Tüketilir

Hazırlamış olduğunuz basen eritme çayını 10 gün düzenli olarak her sabah 1 bardak içmeniz yeterli olacaktır. Çayın içerisinde olan şifalı bitkiler basen yağlarında kurtulmasını sağlayacaktır. Basen eritmek için vermiş olduğumuz bu çay tarifi selülit giderici de oldukça etkilidir.]]>
Basen Göbek Eritme https://www.basen.gen.tr/basen-gobek-eritme.html Fri, 23 Nov 2018 23:10:24 +0000 Basen göbek eritme;Basen ve göbek yağlarından hepimiz de şikayetçiyiz öyle değil mi Bizi rahatsız eden basen ve göbek yağlarımızdan  kurtulmanın basit yollarından bahsetmek istiyorum sizlere,yaz mevsiminde hem erkeklerin hem d Basen göbek eritme;Basen ve göbek yağlarından hepimiz de şikayetçiyiz öyle değil mi Bizi rahatsız eden basen ve göbek yağlarımızdan  kurtulmanın basit yollarından bahsetmek istiyorum sizlere,yaz mevsiminde hem erkeklerin hem de kadınların en büyük problemi kiloları özellikle de basen göbek çıkıntıları öyle değilmi

Basen göbek eritmek için yiyecekler; 

Fasulye, nohut, mercimek gibi bakliyatlar ayrıca vişne, kiraz, böğürtlen, kuru kayısı, çilek bu küçük görünen meyveler ayrıca portakal suyu, mandalina suyu, greyfurt suyu basen göbek eritmenizde kilo vermenizde büyük yardımcınız olduğunu bilmenizi istiyorum. Çünkü bu yiyecekler kendimizi tok hissetmemizi sağlamaktadır bu şekilde de sürekli yemek yeme ihtiyacımızı ortadan kaldırmış oluruz.

Basen göbek eritmek için içecekler; 

Soğuk buzlu su en işimize yarayanı olacaktır.Midemize doygunluk hissi verecek aynı zaman da kalorisi de yok doygunluk hissinden dolayı çok yemek yemeyiz.  Buzlu su içtiğimiz zaman vücudumuz kendini ısıtmak için daha fazla kalori harcamak zorundadır .Bunların yanında basen göbek yağlarımızdan kurtulmak istiyorsak alkoldende uzak durmalıyız çünkü alkol kandaki kortisol seviyesini yükselttiğinden dolayı basen ve göbek çevresinde yağlanmaları depolamaktadır. Sigaradanda  uzak durmalıyız çünkü sigara içen kişilerde sigaranın dumanın içlerine çekip üfledikleri için bel çevreleri daha kalın dır.
Basen göbek çevresini eritmek için ilaç kullanmamalıyız diyebilirim ama bunun yanında alacağımız vitaminler etkili olacaktır .
Mesela alacağımız kalsiyum kemiklerimizi korumakta ve omurgada sebep olan çatlaklarda osteoporozu önlemektedir.Yoksa bu sistem çökerse Allah korusun göbeğimizde işte dışına fırlar basende genişler. Eğer 50 gibi yaşlara yaklaşmışsınız  veya geçmişseniz 1500 mg kalsiyum almanız gerekiyor demektir.Bu erkelerde 1000 mg olarak alınırsa daha iyi olacaktır. Alacağımız bu ilaçlar bile doğru beslenme ve doğru egzersiz yapmadığımızda kurtulamayız .

Basen göbek eritme egzersizleri; 
 • Köprü hareketini tavsiye ederim. İsim olarak da anlaşılacağı gibi vücudumuzu köprü şekline getirmemiz gerekiyor sırt üstü yere uzanın, dizlerinizi bükün ayaklarınızın zemine sağlam bastığından emin olun, kollarınızı iki yana uzatın. Hareketi yaparken kalçanızı yerden kaldırın. Bedeniniz dizlerinizden omzunuza doğru düz bir hat olacak şekilde kalçanızı yükseltmeniz gerekmektedir.Karın ve kalça kaslarınızı 10 sn sıkarak bu pozisyonda kalmanız gerekiyor daha sonra kalçanızı yere indirin bu hareketleri  15-20 kez 3 set halinde yapmanızı öneriyorum. 
 • Bisiklet hareketini çok tavsiye etmem baseni eritmek için yardımcı olabilir fakat göbekte işe yaramadığını söyleyebilirim.
 •  Yine aynı şekilde yere uzanın bacaklarınızı dik konumda havaya kaldırın ve  kalçanızı 15 cm daha yerden yükseltin  pozisyonda olun 10 sn sayın daha sonra kalçanızı indirin kendinizi bırakın.(Bu hareket özellikle hızlı yağ yakmaya yaramaktadır.)
 • Son olarak destekli crunch hareketinden bahsetmek istiyorum.Destekli mekik hareketi olarakta bilinen bu harekette yere sırt üstü uzanın ve bacaklarınızın altına bir destek koyun, ellerinizi göğsünüzde veya başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızın pozisyonunu bozmadan yerden 15-20 cm omuzlarınızı  kaldırın eğer karın kaslarınızda baskı hissediyor iseniz  hareketi doğru 
 • yapıyorsunuz unutmayın 15-20 kez 3 set halinde yaparsanız etkisini göreceksiniz.
Basen göbek eritmek için ;Özellikle biberiye yağını bu bölgelere sürüp masaj yapmanızı son olarak ilave ekmekte yararlı buluyorum.
]]>
Basen Nasıl Eritilir https://www.basen.gen.tr/basen-nasil-eritilir.html Sat, 24 Nov 2018 05:52:39 +0000 Basen nasıl eritilir, basenler kadınların gerçekten de hiç hazzetmedikleri bölgedir. Özellikle de Ortadoğu milletlerinin ırksal özellikleri nedeni ile Türk kadınlarında basen sorunu daha yaygındır. Kadınların çoğun
Basen nasıl eritilir, basenler kadınların gerçekten de hiç hazzetmedikleri bölgedir. Özellikle de Ortadoğu milletlerinin ırksal özellikleri nedeni ile Türk kadınlarında basen sorunu daha yaygındır. Kadınların çoğunda meydana gelen sıkıntılı basen bölgelerini evlerde dahi yapabileceğiniz çok temel basen eritme egzersizleri ile kurtulabilirsiniz. Basenden ötürü aklınıza gelebilecek sorular ve düşünceler sizi korkutmasın. Basenlerden kurtulmak aslında düşündüğünüz kadar pratik değildir. Esasında kalçanın ve basenin özünde anatomik olarak kalça kemiğinin bu kadar kapsamlı olması yatmaktadır. Bayanların kalça yapısı aslında östrojen hormonunun tesiriyle ergenlik çağında genişlemeye başlar. Bu kalçaların genişlemesi kadınların kolay doğum yapmalarını sağlamak için yaratıcı tarafından verilen bir ödüldür. Ancak bazı kadınlarda basenin çok büyük ve kapsamlı olması, gündelik ve toplumsal ilişkilerde bazı komplekslere yol açabilmektedir. Kimi bayanlar kocaman basen mevzusunu yağ yakıcı haplarla, estetik iyileştirme metotları yada liposakşın gibi benzeri alternatiflerde ararken, kimi bayanlarsa egzersiz ve rejim yöntemleri ile bu meselelere çözüm aramaktadırlar.

Kadınlarda görülen geniş basenlerin öncelikli nedeni anatomik kalça büyüklüğü iken, diğer nedeni de vücudun bünyedeki yağ biriktirme kapasitesinin yüksek olması ile ilgilidir. Eğer basende ki yağları eritme gibi bir probleminiz varsa kalça leğen kemiğini küçültmeye yönelik bölgede bulunan kalça yağlarını eritmek ve yakmak en akıllıca çare olacaktır. Aerobik hareketler ile birleşen jimnastik hareketleri basenlerdeki kilolardan ve yağlardan kurtulmak için güzel bir yol olacaktır. Bu yöntemle beraber basen yağlarını eritmek amaçlı günlük olarak tekrarlamanız gereken ufak hareketler ile basen ve bacak basenlerini kısa bir sürede zayıflayabilirsiniz. Özellikle basen nasıl eritilir ile ilgili tüm sorularınızı cevaplayabileceğiniz, tüm gereksinim duyduğunuz her şeyi bulabileceğiniz özel bilgiler sunacağım. Bedendeki yağları temizlemenin, yağlı tavaları temizlemek kadar uğraştırıcı ve özel yöntemler gerektirdiğini bilmelisiniz. Bu yüzden hemencecik olumlu sonuç alamadım diye karalar bağlayıp, egzersizleri bırakmayınız. Hayalinizdeki ince basenlere kavuşmak için biraz sabırlı olunuz. Yağ yakıcı özellikli yiyecekler ile beslenerek basenlerdeki yağları eritmek mümkün olacaktır. Beslenmenizde yağ yakıcı yiyecekleri tüketmeye ve düşlediğiniz pantolonların içine rahatça girmeye bakınız. Sofralarınızda fazladan yağ yakıcı besinleri bulundurunuz ve böylece göbek, kalça, bacak basenlerindeki yağlardan kurtulunuz. Yağ yakıcı besinleri sıralamak gerekirse başta sarımsak olmak üzere, koyun peyniri, havuç, armut, brokoli, elma, mürdüm eriği, kara lahana, portakal, kabak, limon, bal kabağı, nohut, kıvırcık salata, roka, Türk kahvesi, keçi peyniri, ıspanak, soğan, mango, pazı ve avokado gelmektedir.

Basen Nasıl Eritilir
 • Yürüyüş yapmak: Bazı kişiler yürüyüş yapmaktan pek hoşlanmasalar da en kolay basen inceltme yolu budur. Yürüyüş yapmanın en güzel yanlarından biri hiçbir zayıflama aletine gerek duyulmamasıdır. Ayrıca öğrenilmesi gereken egzersizlerde yoktur. Yokuşa tırmanarak yürümek, basen için oldukça faydalıdır. Baldırdaki kasları güçlendirerek popo bölgesindeki yağların yakılmasını sağlar. Yine aynı şekilde postacı yürüyüşü denilen ritmik ve hafif tempolu yürüyüşler ile de 70 kilo olan birisinin bir saatte 300 kalori yağ yakımı gerçekleşir. 
 • Bisiklet sürmek: Bisiklet sürmek bölgesel zayıflamadaki rolü oldukça büyüktür. Basen eritme yöntemleri arasında bisiklet sürmek hem hızlı yakar hem de eğlenceli bir hobidir. Bisiklet sürerek güçlü bacak kaslarına da sahip olacaksınız. Eğer doğada bisiklet sürmek gibi fazla vaktiniz yoksa ev bisikletlerinden faydalanabilirsiniz. 70 kilo ağırlığında olan bir kişi düşük tempolu bisiklet egzersizleri ile birlikte 45 dakikada 350 kalori yağ yakmaktadır.
 • İp atlamak: İp atlamak uyluk kaslarını çalıştırmaya yarayan son derece etkili bir]]> Basen Eriten Yiyecekler https://www.basen.gen.tr/basen-eriten-yiyecekler.html Sat, 24 Nov 2018 12:12:31 +0000 Basen Eriten Yiyecekler, özellikle basen bölgesinde biriken yağları kolaylıkla yakmak için basen eritmede yardımcı olan bazı mucize yiyecekler sayesinde kurtulmak mümkün olmaktadır. Eğer sizde doğal bir yoldan basen eritmek istiy Basen Eriten Yiyecekler, özellikle basen bölgesinde biriken yağları kolaylıkla yakmak için basen eritmede yardımcı olan bazı mucize yiyecekler sayesinde kurtulmak mümkün olmaktadır. Eğer sizde doğal bir yoldan basen eritmek istiyorsanız mutlaka bu yiyecekleri düzenli olarak tüketmeniz gerekmektedir. Gün içerisinde tüketilen bazı yiyecekler kişinin kilo verme ve basen eritme hususunda uzun süreli olarak tok tutma özelliği sayesinde vücut metabolizmasının hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Vücuttaki yağ hücreleri genellikle her yere dağılır. Fakat basen, kalça ve göbek bölgesinde daha ağırlık gösterir. 

  Basen Eriten Yiyecekler Yumurta, 

  Bilimsel olarak yapılan araştırmalar sonrasında her gün düzenli olarak yumurta tüketmek insanların daha sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Aynı zamanda yumurta kalça ve basen bölgesindeki yağ hücrelerinin erimesinde oldukça faydalı olan bir besin maddesidir. Çoğunlukla sabah kahvaltısında yumurtayı haşlayarak tüketirseniz acıkma süreniz biraz daha uzun olmaktadır. Ayrıca haşlanmış yumurta yalnızca 68 kalori barındırmaktadır. Hem basen bölgesindeki yağların erimesini sağlarken, vücudun ihtiyacı olan protein ihtiyacını bu sayede kolaylıkla karşılamış olursunuz.

  Basen Eriten Yiyecekler Roka, 

  Basen bölgesindeki yağların yakılmasında diğer bir etkili besin maddesi de roka bitkisidir. 1 kase roka yalnızca 5 kalori içermektedir. Ayrıca rokanın kendi bünyesinde kasları güçlendirip vücuttaki yağları yakan maddeler mevcut olmaktadır. Özellikle sabahları kahvaltıda ve salataların içerisinde roka bitkisini tüketmek basen yağlarını eritmede oldukça faydalı olan yöntemlerden birisidir. 

  Basen Eriten Yiyecekler Yoğurt, 

  Türklerin muhteşem bir icadı olan yoğurt basen eritme konusunda en iyi olan yiyecekler arasında ilk sırada yer almaktadır. Çoğunlukla yoğurdu ana öğünlerde ve ara öğünlerde sıkça tüketerek basen bölgesindeki yağlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ayrıca tam bir kalsiyum kaynağı olan yoğurt kemik sağlığı açısından da oldukça faydalı bir yiyecektir. Eğer evde kendinizin mayalamış olduğu yoğurdu tüketmek sağlık bakımından daha faydalı olmaktadır.

  Basen Eriten Yiyecekler Yeşil Çay, 

  Son zamanlarda sıklıkla sağlık için tüketilen yeşil çay özellikle basen eritme konusunda yararlı olan bitki çaylarının ilk sırasında yer alır. Ayrıca yeşil çay kişinin metabolizmasını hızlı bir şekilde çalışmasına faydalı olduğu için vücuttaki fazla yağların yakılmasında büyük etki göstermektedir. 

  Basen Eriten Yiyecekler Greyfurt, 

  C vitamini açısından zengin olan greyfurt, aynı zamanda basen bölgesindeki yağların erimesinde faydalı olan bir meyve türüdür. Greyfurt aynı yeşil çay ve yoğurt gibi metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Çoğunlukla ana öğünlerde düzenli olarak greyfurt tüketilmesi basen eritmede faydalı olurken, aynı zamanda üç ay gibi bir sürede hiç diyet yapmaya gerek duyulmadan en az beş kilo vermenize yardımcı olmaktadır. 
  ]]>
  Basen Bölgesi https://www.basen.gen.tr/basen-bolgesi.html Sun, 25 Nov 2018 03:45:23 +0000 Basen bölgesi, özellikle de bayanların en sorunlu bölgesidir. Fiziksel görünümüne bir o kadar önem veren bayanlar için basen bölgesinin büyümesi veya deforme olması kabus gibidir. Basen bölgesi birden kilo alıp vermeler sonucun Basen bölgesi, özellikle de bayanların en sorunlu bölgesidir. Fiziksel görünümüne bir o kadar önem veren bayanlar için basen bölgesinin büyümesi veya deforme olması kabus gibidir. Basen bölgesi birden kilo alıp vermeler sonucunda çatlayabilir, selülit oluşumu artabilir ve hoş bir görüntü oluşmaz. Bu nedenle basen bölgesini inceltici ve kötü görünümü en aza indiren hareketler mevcuttur. Sizde diğer bayanlar gibi dar vücuda oturan pantolonlar giymek istiyorsanız fakat kiloluysanız veya orantısız bir vücuda sahipseniz, toparlayıcı korse giymekten bıktıysanız tavsiye ettiğimiz hareketleri düzenli olarak yapmalısınız. 

  Basen Bölgesi İnceltici Hareketler

  Basen bölgesi incelemek için spor salonunda veya evde kendi başınıza egzersizler yaparak Basen bölgesindeki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. İlk olarak bir sandalye alın ve topuklarınızı sandalyeye koyarak sırt üstü uzanın. Kalçanızı yerden kaldırdığınızda sağ bacak yere dik olacak şekilde havada 3-4 saniye kadar bekletin. Aynı hareketi sol bacak içinde tekrarlayın. İki bacak içinde 20 kez bu hareketi tekrarlayın. Diğer Basen bölgesi inceltme hareketi ise sandalyenin üzerine yük koyun. Sandalyenin sırt dayanma bölümüne tutunun. Vücudunuz yere eğik ve parmak uçlarınızda durun. Bu hareketin püf noktası parmak uçlarında durmaktır. Sol ayağınızın tabanını sağ diz seviyesizce getirin ve sol ayağı dışa doğru gererek açın. Bu hareketi sağ bacak içinde 10 kez tekrarlayın.  Sıradaki hareketimiz ise tek bacak uzanma hareketidir. Dik şekilde ayakta dururken sağ kolumuzu öne doğru mümkün olduğu kadar uzatıyoruz. elimizi uzatırken aynı zamanda sağ ayağımızı da yere paralel olacak şekilde geriye doğru dizimizi bükmeden uzatıyoruz. Bu harekette dikkat edilmesi gereken en önemli nokta eğilme hareketiniz kalçayla gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Kesinlikle belimizi bükmüyoruz. Bu hareketi yaparken aynı kol ve bacağı aynı anda kullandığınızı unutmayın. Şimdi de en etkili basen bölgesi eritme hareketlerinden biri de çömelme hareketidir. Basen bölgesinin yanında sırt ve karın kasları üzerindeki etkisi de göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Dik biçimde ayakta dururken kollar düz ve yere paralel şekilde karşıya doğru uzatılır. Kollar dirsekten kırılmayacak şekilde uzatılırken belinizi bükmeden kalçanızı kullanarak diz kapaklarınızı kırarak çömelin. hiçbir hareketi ölçüsünden fazla ve kontrolsüz şekilde yapmayın. yanlış yapılan hareket sonucu vücudunuzu zorlayabilirsiniz. 

  Basen Bölgesi İnceltmenin Püf Noktaları 

  Basen bölgesini inceltmenin spor salonuna gitmeden de mümkün olduğunu evdeki egzersizler sayesinde görmüş olduk. Basen bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak istiyorsanız yaptığınız sporu mutlaka mutlaka diyetle desteklemelisiniz. Yağlı yiyeceklerden uzak durmalı şekeri hayatınızdan çıkarmalısınız. Bol bol sıvı tüketmelisiniz. 
  ]]>
  Kalça Basen Eritme https://www.basen.gen.tr/kalca-basen-eritme.html Sun, 25 Nov 2018 18:42:04 +0000 Kalça Basen Eritme, 1 ayda basen ve popo inceltme, kalça eritme ve basen küçülten hareketler. Kadınların vücutlarına dikkat ederseniz bölgesel kiloların ve yağların çoğunlukla popo, göbek ve basen kısmında olduğunu görecek Kalça Basen Eritme, 1 ayda basen ve popo inceltme, kalça eritme ve basen küçülten hareketler. Kadınların vücutlarına dikkat ederseniz bölgesel kiloların ve yağların çoğunlukla popo, göbek ve basen kısmında olduğunu göreceksiniz. Kadınlar fazla kilo sorunlarının büyük bir kısmını oluşturan göbek ve popo bölgesindeki kiloları vermek için tek diyet yapmakta yetersizdir. Genellikle basen eritme egzersizleri ismi verilen zayıflama hareketleri bu kısımdaki fazla kilolardan tamamen kurtulmak istiyorsanız. Basen ve kalça nasıl eritilir. Bu soruya verilecek cevap çok basit, doğru hareketlerle  sağlıklı bir biçimde istenilen bedeni kazanmak mümkündür. Kalça ve basenleri inceltmek, fazla yağları eritmek için yapılması gereken hareketler nelerdir. 

  Nasıl bir uygulama ile bu bölgedeki yağ kütlesini harekete geçirip eritebiliriz. Geniş basen olarak bilinen bu türün birinci sebebi anatomik kalça büyüklüğü ise diğeri de vücudun bünyesel yağ biriktirme olanağı ve kapasitesinin çokluğuna bağlıdır.  Basen'deki yağları ve fazlalıkları eritmekte sorununuz varsa kalça leğen kemiğinizi küçültemeyeceğiniz için bu bölgedeki kalça yağlarını eritip yakmak en iyi çare olacaktır. Aerobik egzersizlerle beraber jimnastik hareketleri de kalca basen kilolarını eritip incelterek küçültmede iyi bir yöntemdir. Bu yöntemle basen yağlarını eritmek için her gün yapacağımız küçük hareketlerle basen ve bacak basenlerini kısa zamanda incelecektir.

  Kalça Basen Eritme hareketleri 

  Yürüme egzersizleri ile jogging yapmak: Yürüyüş ve jogging gerçekten kalça,basen, popo ve baldır yağlarını eritmede çok etkili ve kesin sonuç alınan bir yoldur. Uzun süreli fakat normal bir tempoda her gün yapacağınız 1-2 saatlik yürüyüş kişilere 1-2 ayda iyi olarak göreceksiniz. Yürüyüş için en iyi zamanlar sabahın erken saatleridir. Bedenin kahvaltıdan önce kalori yakmaya hazır olduğu bu zamanda yapacağınız 45-60 dakikalık bir yürüyüş hem günlük metabolizmanızı hızlandırır bu nedenle de gün boyunca kalori yakmaya devam etmenize yardımcı olur, hem de sizi daha zinde tutar. Yürüyüşten sonra alacağınız ılık suyla bir duşta kalça ve uyluk bölgesinin kan akışının hızlanmasına yardımcı olursunuz. Böylece de kalori yakmaya yardımcı olunur.

  Bisiklet sürme egzersizleri: Bisiklet sürmek tek karın ve basen yağlarını ve fazla kiloları eritmede müthiş bir uygulamadır. Kalça ve basen eritme uygulamalar arasında bisiklet sürmek hem çok eğlenceli hem de çok çabuk yağ yakan bir hobidir. Böylelikle de güçlü bacak kaslarına da zamanla kavuşursunuz. Fazla zamanınız yoksa bu durumda ev de yetişebilen bitkilerden de yararlanabilirsiniz.

  Kaykay yapma Hareketleri: Ülkemizde çok yaygın olmayan yani çok tercih edilmeyen bu spor genelde genç kızlar ve kilolu erkekler için hem eğlenceli hem de kalori yaktıran bir hobidir. Fakat bunun için dengeli bir şekilde durmayı öğrenmeniz gerekir.

  Ağırlık kullanarak kalça basen eritme: Ağırlık kullanarak bacağınızı gerip ağırlıkları iki yana kaldırıp bir süre durursanız kalçanız da ve baseninizde hafif bir ağrı duyarsınız. Bu basen ağrısı yağların yakıldığını işaret eder. Sık sık devam ederseniz baseniniz zamanla erir ve yok olur. Forma girmek istiyorsanız yaptığınız hareketlerin bütün sorunlu bölgeyi hareket ettirecek şekilde olmasına önem verilmelidir. Bu sayede toplanmış olan yağ fazlalığı yavaş yavaş erir ve tok olur. Sizde forma girmiş olursunuz ve formda görünmenin tadını çıkarırsınız.  ]]>
  Göbek Basen Eritme https://www.basen.gen.tr/gobek-basen-eritme.html Mon, 26 Nov 2018 01:51:25 +0000 Göbek basen eritme, vücutta zayıflaması en zor bölgeler göbek ve basen bölgesidir. Bu bölgeleri eritebilmek için egzersiz ve egzersizle birlikte mutlaka diyet yapılmalıdır. Ayrıca yağ oranı yüksek olan besinlerden Göbek basen eritme, vücutta zayıflaması en zor bölgeler göbek ve basen bölgesidir. Bu bölgeleri eritebilmek için egzersiz ve egzersizle birlikte mutlaka diyet yapılmalıdır. Ayrıca yağ oranı yüksek olan besinlerden de kaçınmak gerekir. Göbek basen bölgesinde bulunan kasları çalıştırmak ve yağ yakımını hızlandırmak için uygulanacak egzersizler mutlaka düzenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Egzersizde uygulanan set sayıları bölgedeki kaslar güçlendikçe arttırılmalıdır.

  Göbek basen eritme hareketleri

  • Düz bir zeminde ayak araları omuz genişliğinde açılacak şekilde durulur. Kollar ileriye doğru uzatılarak odak noktası parmaklar olur. Ayaklar yere sabit kalacak şekilde dönülebildiği kadar dönülür. Dönme işlemi önce sol tarafa daha sonra sağ tarafa olacak şekilde olmalıdır. Bu hareket göbek bölgesindeki yağların erimesini ve belin incelmesini sağlayacaktır.
  • Düze ve sert bir zemine bağdaş kurularak oturulur. Derin nefes aldıktan sonra karın olabildiğince içe çekilir. Bu şekilde nefes tutularak durulabildiğince durulur. Nefes yavaş yavaş bırakılır ve karın eski pozisyonuna getirilir. Hareket düzenli olarak on defa yapılmalıdır.
  • Sırt üstü sert bir zemine yatılır. Avuç içleri yere bakacak şekilde kollar yan tarafta tutulur. Dizler kırılmadan ayaklar yerden kaldırılır. Kollardan destek alınarak sırtta yerden kaldırılır. Bu şekilde 15 saniye kadar beklendikten sonra ilk önce sırt, sonra ayaklar bırakılır. 10 defa tekrar yapılmalıdır. Göbek bölgesini eritmek için etkili bir egzersizdir.
  • Basen eritme için ise en etkili yöntem kardiyo egzersizleri yapmaktır. Haftada 3 gün 45 dakika kardiyo egzersizleri düzenli yapıldığında istenilen sonuca ulaşmak mümkün olur. Ancak uygulanacak egzersizler için bir uzmandan yardım alınmalıdır. Uzman yaş ve kiloya göre uygun bir program oluşturacaktır.
  • Merdiven çıkma basen eritmenin bir diğer yoludur. Asansör yerine fırsat buldukça merdiven çıkmak basen bölgesindeki yağları eritmek ve baseni şekillendirmek için oldukça etkili bir egzersizdir.
  • Yürüyüş yine basen eritmek için kolay ve etkili yollardan biridir. Yürüyüş tempolu ve spor amaçlı yapıldığında ve düzenli olduğunda basen eritme için başarılı olunur.

  Basen göbek eritme diyeti

  Sabah kahvaltısı: 1 su bardağı süt, 1 tane haşlanmış yumurta, 5 tane siyah zeytin, bir domates, salatalık ve bol yeşillik

  Öğle yemeği: 1 dilim kepek ya da buğday ekmeği, 1 orta boy kase yağsız yoğurt, 1 kase brokoli ya da lahana çorbası, bol yeşillik kullanılarak hazırlanmış ve sadece çok az zeytinyağı eklenmiş salata

  Akşam yemeği: 1 dilim kepek ya da buğday ekmeği, 1 porsiyon ızgarada pişmiş tavuk, balık ya da kırmızı et, yine sadece çok az zeytinyağı eklenmiş bol yeşillik salatası

  Yukarıda verilen egzersizlerle birlikte bu diyet listesi uygulandığında göbek basen eritme için oldukça başarılı sonuçlar alınabilir. Diyet sadece 1 ay uygulanmalıdır. Yemek aralarında kesinlikle su içilmemeli diyete ek olarak 1 bardak limonlu su düzenli içilmelidir. Günlük 2 litreyi düşmeyecek şekilde su içilmelidir.
  ]]>
  1 Haftada Basen Eritme https://www.basen.gen.tr/1-haftada-basen-eritme.html Mon, 26 Nov 2018 13:06:21 +0000 1 haftada basen eritme, güzel, fit ve dik bir kalçaya sahip olmak neredeyse her kadının hayallerindendir. Kadınların bu arzusu özellikle deniz ve bikini mevsimi olan yaz aylarının yaklaşması ile kendini daha da ortaya çıkar 1 haftada basen eritme, güzel, fit ve dik bir kalçaya sahip olmak neredeyse her kadının hayallerindendir. Kadınların bu arzusu özellikle deniz ve bikini mevsimi olan yaz aylarının yaklaşması ile kendini daha da ortaya çıkarıyor. Basen eritme yöntemlerini özellikle de kadınların en çok uyguladığı egzersiz türlerindendir. Çünkü en çok şikayetçi olduğu konuların başında basen büyüklüğü gelmektedir. Basenler bölgesel yağlanmaların en çok görüldüğü bölgelerden biridir. Bu sebeple basenlerden kilo vermek epey bir zordur. Basen eritmek için şimdiye kadar uygulanan kürler, diyetler, çaylar işe yaramamış olabilir. Oldukça zordur basenleri  eritmek ama bu yolda yılmayın. Belki de doğru sporu uygulamadınız ya da doğru yemekleri yemediniz. Ya da tek birini uygulayarak basen eritmeye çalıştınız. Yalnızca basen eritme diyeti uygulayarak basenler incelmez, yağlardan kurtulamazsınız. Uzun süre aç kalsanız da basende ve selüloitlerinizde biriken yağlar yok olmaz. Basen eritme diyetinizi uyluk kaslarını çalıştıran hareketler ile desteklemek zorundasınız. Günlük olarak yapılacak olan hareketler, vücudunuzu zinde tutarak formda kalmanıza yardımcı olacaktır. Fakat birçoğumuz bunları yapmakta istikrar göstermiyoruz. Hızla uyluk bölgelerinden kilo vermek istiyorsanız, yaşam tarzınız ile ilgili değişiklik yapmak en iyisi olacaktır.

  1 Haftada Basen Eritme Diyeti
  Basen eritme diyeti genel hatları ile proteinli gıdalar ve lifli yiyecekler tüketmeye bakıyor. Proteinli gıdalar tok tutma konusunda uzmandır. Ayrıca alındığında ve beraberinde karbonhidratlı gıdalar tüketilmediğinde hızlı bir şekilde kilo verdirme gibi özellikleri bulunmaktadır. Lifli yiyecekler ise özellikle de sindirme konusunda çok uzmandır. Lifli besinler vücutta bulunması gereken besinlerdir. Lifli besinler sindirimi hızlandırdığı gibi detoksa da yardımcı olur.
  • Sabah kahvaltısı: Bol lif içeren kuru erik ve armut yada protein içerikli yumurta ve peynir yiyebilirsiniz. Alacağınız gıdaların yağ içermemesi sizin açınızdan oldukça önemlidir.
  • Öğle yemeği: Nohut, yeşil mercimek, fasulye gibi yiyeceklerin tüketilmesi gerekir. Besinlerin yine az yağlı olmasına dikkat ediniz.
  • Akşam yemeği: Proteinli gıdalar tüketmelisiniz. Barbunya, bakla, kırmızı et, tavuk, hindi eti ve balıkları aşırıya kaçırmamak şartı ile az yağlı olacak şekilde tüketilmelidir.  
  1 Haftada Basen Eritme Egzersizleri
  • İp atlamak: Kadınlar olarak çoğumuzun çocukluk anılarını süsleyen bir oyun olsa da, ip atlamak son derecede uyluk kaslarını çalıştıran müthiş bir egzersizdir. Özellikle de kış aylarına girilen günlerde işinizi ok yarayacaktır. İp atlamak antrenman ve egzersiz olarak küçümsenmeyecek kadar çok faydalar içerir. Her zaman ve her yerde yapılabilmesi de ayrı bir avantajdır.
  • Jogging ve yürüyüş yapmak: En etkili ve kesin sonuç alınan yollardan biri jogging ve yürüyüş yapmaktır. Uzun süreli ama normal tempolu, günde 1-2 saat yürüyüşlerin olumlu yanları size yansıyacaktır. Yürüyüş için en uygun saatler sabahın erken saatleridir. Vücudun kahvaltıdan önce kalorileri kaybetmeye hazır olduğu vakitte yapacağınız 1 saatlik yürüyüş günlük metabolizmanızı hızlandırması ve gün boyu kalori yakmaya devam etmesi ile sizi daha da zinde tutacaktır. Yürüyüşlerin ardından alınan ılık su ile duş basen ve kalça bölgenizdeki kan dolaşımını hızlandırır. Buda kalori yakmaya yardımcıdır.
  • Jimnastik hareketler: Basen eritme konusunda bir diğer başarılı egzersizdir. Çocukların oynadığı oyunlara benzeyen halka çevirme, basen eritme konusunda inanılmaz etkilidir.
  ]]>
  Bacak Basen Eritme https://www.basen.gen.tr/bacak-basen-eritme.html Tue, 27 Nov 2018 03:19:29 +0000 Bacak Basen Eritme; Kadınlarda daha fazla sorun olan bir durumdur. Bu sorunu gidermek için çeşitli yöntemlere başvursalar da basenlerini ve bacaklarını istedikleri konuma getirememektedirler. Bölgesel yağlanma sorunu olan basen Bacak Basen Eritme; Kadınlarda daha fazla sorun olan bir durumdur. Bu sorunu gidermek için çeşitli yöntemlere başvursalar da basenlerini ve bacaklarını istedikleri konuma getirememektedirler. Bölgesel yağlanma sorunu olan basen büyüklüğü, sadece diyet yapılarak ortadan kalkacak bir problem değildir. Bu sebeple bu diyetler uygulanırken aynı zamanda Bacak Basen Eritme işleminin başarıya ulaşması için egzersizlerde yapılmalıdır. Basen ve bacak kısmında ki yağların eriyip istenilen bir boyuta ulaşılabilmesi için düzenli bir biçimde egzersizlere devam edilmelidir. Ayrıca yapılacak olan hareketler sayesinde vücudunuz formda kalacak, basen ve bacak kısımlarında da yağ eritme işlemi düzenli olarak sağlanmış olacak. 

  Bacak Basen Eritme Hareketleri; arasında ilk yapılması gereken eylem günlük olarak yürümektir. Yürümenin günlük olarak düzenli bir şekilde yapılması son derece faydalı ve etkilidir. Bir başka Bacak, basen eritme egzersizi olarak, bisiklet egzersizleri yapabilirsiniz. Basen ile bacak kısımlarında birinci derecede büyük bir etkiye sahip olan bisiklet kullanmak, istenilen bölgeyi eritmek için son derece faydalı egzersizdir. Aynı zamanda jimnastik hareketleri de bacak, basen eritme konusunda oldukça etkili bir egzersiz yöntemidir. Çember çevirerek, baseninizin büyük oranda işlevsel hale sokan bu egzersiz hareketi, Bacak basen eritmek için en iyi metotlardan bir tanesidir. Basen ve bacaklarda fazlalık olan yağların yakımı için bir diğer etkili yöntem ise ağırlıkla yapılan egzersizlerdir. Bacakta ağırlık kaldırarak yapacağınız hareketler, hızlı bir biçimde kalori yakılmasında oldukça etkilidir. Bu egzersiz yağlanma sorununu engellemekle kalmaz, aynı zamanda oluşan yağları da yakmaktadır. 

  Örnek olarak birkaç hareketin yapılış şeklini verecek olursak. 
  • Sola yan yatarak elin başın altına gelecek bir biçimde, Üste gelen bacağı bükmeden yukarı 45 derece açı yaparak kaldırın. Devamında yavaşça indirin. Bu hareketi üç set halinde on defa tekrarlayın. Devamında bu defa sağ tarafa yatarak diğer bacağınıza uygulayın. Bu hareket ile basen ve bacak kısmında son derece etkili bir şekilde yağ yakımı sağlarsınız. 
  • Bir diğer bacak, basen eritme hareketi ise emekleme pozisyonunda yapılmaktadır. Bir bacağınız dizinizin üstünde yerdeyken diğer bacağınızı dik konumda aşağı yukarı kaldırıp indirerek yapılan egzersizdir. Bu hareketi de üç set halinde dönüşümlü on defa tekrarlanmalıdır. 
  • Gluteus-pump-egzersizi; Bir diğer bacak, basen eritme hareketidir. Ayakta yapılmaktadır. Bacaklarınızı 90 derece açın. Bir bacağınızı adım atıyormuş gibi yaparak öne çıkartın. Ellerinizi ise belinizde sabitleyin. Arkada yerde kalan bacağı ise 90 derece büküp, dizinizi yere değdirmeden eğin. Devamın da doğrulun. Baseni ve bacakları sıkılaştıran bu hareket kalori yakmanız da oldukça etkili bir egzersizdir. 
  • Başka bir bacak, basen eritme hareketi ise squattır. Ayakta yapılan bir egzersizidir. Ayaklar omuz hizasında açılır. Daha sonra güya sandalyeye oturuyormuş gibi çömelin. Bu esnada ellerinizi yukarı kaldırın.
  • Bacak, basen eritme hareketleri arasında bulunan farklı bir egzersiz ise yine emekleme pozisyonunda bir bacağın yukarı kaldırılması ile yapılır. Egzersizin püf noktası yukarı kaldırılan bacağın duruş pozisyonu bozulmadan mümkün olduğunca uzağa uzatılmasıdır. 
  • Bacak basen eritme hareketlerinden son olanı ise ayakta iken bir bacak öne atılır. Diğer bacak ise arkaya doğru gerdirilmelidir. Öne atılan bacağın 90 derecelik dik açıyla beklemesi hareketin faydalı olmasını sağlar. Aynı esnada vücut arkaya doğru esnetilir. Bu pozisyonu aldıktan sonra yirmi saniye kadar bekleyiniz diğer tarafa geçiniz. Bu şekilde onlu üç set uygulanır. 
  • Bacak, basen eritme için düzenli olarak yapılan hareketler ile aslında ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Bu tür şikayetleri olanlar düzenli biçimde ve aksatmadan, yürüyüş veya bisiklet egzersizleri yapmaya özen göstermelidirler. 
  ]]>
  Bel Ve Basen Eritme Hareketleri https://www.basen.gen.tr/bel-ve-basen-eritme-hareketleri.html Tue, 27 Nov 2018 04:36:32 +0000 Bel ve basen eritme hareketleri, eski zamanlarda kadınlar için önemli bir konu olsa bile günümüzde en az kadınlar kadar büyük önem taşımaktadır. Son derece kolay hareketlerle sizlerde hem bel bölgelerinizdeki hem de basen bölgel Bel ve basen eritme hareketleri, eski zamanlarda kadınlar için önemli bir konu olsa bile günümüzde en az kadınlar kadar büyük önem taşımaktadır. Son derece kolay hareketlerle sizlerde hem bel bölgelerinizdeki hem de basen bölgelerinizdeki yağları eritebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda obezite sorunlarının daha da artması nedeni ile bel ve basen hareketleri son derece önem kazanmış ve insanların ilgi alanı olmuştur. Birazdan önce bel bölgelerindeki yağların eritilmesi amacı ile yapılacak olan hareketlerden bahsedeceğiz. Bu hareketleri günde 15 dakika kadar yaparak sizlerde bu bölgelerinizi daha ince ve formda tutabilirsiniz. 

  Basen bölgelerindeki yağları eritmek için;
  • Öncelikle bu bölgelerinizdeki yağları eritmek iççin uygun bir ortam sağlamanız gerekecektir. Ortamın yanı sıra giyilen kıyafetler kesinlikle vücut hareketlerinizi kısıtlamamalıdır. Bu koşullar sağlandıktan sonra düz bir zemine yüz üstü uzanın. Kollarınızı kalçalarınıza doğru düz bir şekilde tutun ve karından itibaren kendinizi yay gibi yukarı doğru esnetin. Bu hareketi yaparken nefes kontrolünüze çok dikkat etmelisiniz. Bunun için kendinizi yukarı doğru çekerken nefes verin. Kendinizi aşağı doğru bırakırken nefes alın. Bu işlemi her gün diğer hareketler ile birlikte tekrarlayın.
  • Bir diğer harekette ise yine basen bölgesi için egzersizler yapacağız. Şimdi bu hareket ile hem bacaklarınızı, hem de bel bölgelerinizi harekete geçireceksiniz. Sırt üstü yarı yumuşak bir yere uzanın ve ellerinizi ense bölgenizin biraz üzerinden yani başınızın arkasından bağlayın. Daha sonra başınızı iyice çekin ve aynı zamanda sol bacağınızı kaldırın. Bu şekilde sağ ve sol olmak üzere sırayla bacak ile başınızı kaldırın. Bu hareket son derece büyük bir önem taşımaktadır.
  • Basen eritme hareketleri arasında son hareketimizde ise yine sırt üstü bir yere uzanarak kollarınızı yanlarınıza salın. Daha sonra başınızı yere yaslayarak bacaklarınızı diz kapağınızdan katlayın. İşte bu pozisyonu aldıktan sonra bacaklarınızı aynı anda karnınıza doğru çekin. Bu hareket günde en az 15 defa yapılmalıdır. 
  Bel ve basen eritme hareketleri arasından basen bölgesi için gerekli olan hareketlerden bahsettikten sonra kişilerde bel bölgelerini eritmek için gerekli olan hareketlerden bahsedelim. Bu hareketleri de basen hareketlerinin yanı sıra en az 15 dakika yapmalısınız. Yani bel ve basen eritme hareketleri için günlük 30 dakika kadar bir süreye ihtiyaç duyacaksınız. İsterseniz bu süreyi daha da arttırabilirsiniz. 

  Bel Ve Basen Eritme Hareketleri
  Bel bölgesindeki yağları eritmek için;
  • İlk olarak sırt üstü sert bir zemine uzanın ve dirseklerinizi dizleriniz hizasında düz bir şekilde uzatın. Bacaklarınızı ise diz kapaklarından kırık olarak 45 derece açı ile katlayın. Bu pozisyon alındıktan sonra ise başınızı bacaklarınıza doğru sırtınızdan katlayarak çekin. Bu işlemi en az 15 kez yapmalısınız. Eğer hareket sizleri yoruyor ise setler halinde yapabilirsiniz.
  • Bu hareket ise bel eritme hareketleri için son derece büyük önem taşır. Öncelikle sert bir zemin üzerinde yüz üstü yatarak elleriniz başınız hizasına getirin. Daha sonra bacaklarınız düz ve yapışık olarak kollarınız ile şınav çeker gibi kendinizi bel bölgenizden kaldırın. 
  • Bel ve basen eritme hareketleri arasında son hareketimiz ise Dirsek ve ellerinizin üzerinde yani dört ayak pozisyonunu almanız gerekecektir. Bu pozisyonu aldıktan sonra bol bol belinizi kamburşaltırıp tekrar düzeltin.. Böylece bel bölgesinde bulunan tüm yağlar harekete geçerek zamanla azalacaktır. bu hareketi de diğer hareketler ile birlikte günlük olarak tekrarlamanız gerekecektir. 
  Uyarı: Bu hareketleri yaparken kesinlikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Hareketlerin yanlış yapılması ya da ani hareketler yapılm]]> İç Basen Eritme https://www.basen.gen.tr/ic-basen-eritme.html Tue, 27 Nov 2018 23:01:11 +0000 İç basen eritme, Aşırı kilo, vücudun hantal olmasına neden olan en önemli faktördür. Bunun yanında bölgesel yağ birikimi de vücut şeklinin bozulmasına neden olmaktadır. Bölgesel yağ birikimi olan yerlerden biriside iç İç basen eritme, Aşırı kilo, vücudun hantal olmasına neden olan en önemli faktördür. Bunun yanında bölgesel yağ birikimi de vücut şeklinin bozulmasına neden olmaktadır. Bölgesel yağ birikimi olan yerlerden biriside iç basenlerdir. Özellikle bayanlarda görülen iç basenlerde yağ birikimi hem sağlık açısından, hem de vücut görünüm bakımından iyi birşey değildir. Bayanlarda psikolojik olarak, güven kaybına uğratmasının yanında, diğer taraftan mayo, bikini giyildiği zaman, birbirine sürtünen iç basen derileri kızarıklığa neden olmaktadır. İç basen bölgesindeki yağlardan kurtulup, orayı inceltmek ve sıkılaştırmak için atılması gereken ilk adım dengeli ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanma ve daha sonra evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz iç basen eritme egzersizleridir. Doğru ve dengeli beslenme, herhangi bir diyete girmeden, aşırı ekmek tüketiminden kaçınmak ve yağlı besinlerden uzak durmaktır. Bu basen eritmek için tek başına yeterli değildir. Beslenmenin yanında, iç basen eritme egzersizleri yaparak,  ince sıkı bacaklara kavuşulacaktır. Bu egzersizler, herhangi bir alete ihtiyaç duymadan, evde kolaylıkla yapabileceğiniz egzersizlerdir.
  İç Basen Eritme
  • Makas egzersizi, iç basenleri ve ön kısımları inceltmek ve sıkılaştırmak için, oldukça etkili bir egzersizdir. Bu egzersizi yaparken, iç bacak kaslarınız da yanma hissederek, yağların erimesi için, gerekli ısıyı vermiş olacaksınız. Karın kaslarını da çalıştıran bu egzersizde ilk önce sırt üstü uzanıp, elleri kalçalarınızın altına koyup, belimize destek veriyoruz. Ayak parmak uçları karşıyı gösterecek şekilde, makas hareketi yapar gibi, aşağı ve yukarı indirip kaldırıyoruz. Bacaklar yukarıda iken, 3 saniye beklemek fayda sağlayacaktır. Bu egzersizi 3 set, 12 tekrar ile başlayıp, zamanla artırabilirsiniz. 
  • Köprü egzersizi, ise kalça ve iç basenlerde etkili sonuçlar veren bir egzersizdir. Ayrıca karın kaslarınızı da harekete geçiren bu egzersizi, makas hareketi sonrasında yapıldığında daha kısa zamanda fayda sağlanır. Bu egzersizi yapmak için, sert zemini olan bir yere sırt üstü uzanıp, ayaklarınız yere tam basacak şekilde, bacaklarınızı karnınıza doğru iyice çekin ve birleştirin. Bu şekilde karın, iç basen ve kalçaları sıkarak, kalçayı yukarı doğru kaldırıp, 3 saniye bekledikten sonra tekrar indirin. Bu şekilde, 3 set 12 tekrar sayısı ile devam edin. 
  • İç bacak squat egzersizi, bacakların her bir kısmına etki eden, ince ve sıkı bacaklar sağlayan bu hareket, diğer egzersizlerden sonra yapıldığında etkisini kısa zamanda gösterir. İç bacak squat egzersizi yapmak için, ayakta dik durup, bacaklarınızı iyice kenarlara açıp, ayak parmak uçları da yanlara bakacak halde durmalıdır. Daha sonra sanki sandalyeye oturuyormuş gibi, iç basenler yete paralel olacak şekilde oturup, tekrar kalkıyoruz. Bu egzersizi, ayak ve bacaklarınızı fazla yormadan yapmak gerekir. Aksi taktirde sakatlığa neden olabilir. Bu konuya dikkat ederek, iç bacak kaslarında acı hissede kadar, egzersize devam edin. 
  • Pilates bacak kaldırma egzersizi, iç basenlere doğrudan etki eden bu egzersiz ile, bacaklar incelirken, diğer bir yandan da sıkılaşarak, istenilen bacaklara sahip olunur. Bu egzersizde ilk önce sağ tarafımıza yatıyoruz. Elimizle basımıza destek veriyoruz. Bacaklar diz kısmından kırmadan, uzatıyoruz. Daha sonra üstte kalan sol bacağı 90 derece açı ile, aşağı ve yukarı kaldırıyoruz. Aynı hareketi,  diğer tarafımıza yatıp, sağ bacağa uyguluyoruz. Bu şekilde 3 set, 12 tekrar yapıyoruz. Zamanla bu egzersizi zorlaştırarak, bacaklarınıza ağırlık vererek, devam edebilirsiniz.  
  İç basen egsersizlerini, evde verilen sıraya göre yaptıktan sonra, beslenme konusuna dikkat edildiği zaman, kısa süre içinde basenlerdeki yağ birikimini engellemiş ve inceldiğini gözlerinizle göreceksiniz. 
  ]]> Basen Ve Kalça Eritme https://www.basen.gen.tr/basen-ve-kalca-eritme.html Wed, 28 Nov 2018 11:36:59 +0000 Basen ve kalça eritme; Basen ve kalça, çok büyük ve kaba göründüğünde, özellikle kadınlarda çok büyük bir sorun oluşturmaktadır. Basen ve kalçada, bölgesel yağlanmadan dolayı ortaya çıkmaktadır. Ol Basen ve kalça eritme; Basen ve kalça, çok büyük ve kaba göründüğünde, özellikle kadınlarda çok büyük bir sorun oluşturmaktadır. Basen ve kalçada, bölgesel yağlanmadan dolayı ortaya çıkmaktadır. Oluşan bu bölgesel yağlanmayı çözmek için, kadınlar birçok yönteme başvururlar, ancak kısa zamanda bu diyet benzeri çözüm yollarından sıkılıp, bırakırlar. Basen yağlanması ve kalça büyüklüğünü ortadan kaldırmak için, en çok kullanılan yöntem olan diyetler, tek başına yapıldığında bu soruna çare olmakta güçleşir. Basen ve kalça bölgelerinde biriken yağları eritmek ve istenilen vücut ölçülerine ulaşmak için, bunun için yoğunlaştırılmış, egzersiz yapmakta gerekir. Yapılan bu egzersizler direk basen ve kalçada oluşan yağları eritmeye yöneliktir. Bilindiği üzere basen ve kalça bölgesinde oluşan yağ birikimi, kurtulması çok zor olan bölgelerdir. Eğer diyet yapıyorsak, yanında bu egzersizleri yaparak kısa zaman içerisinde, vücudu formda tutarak, bu bölgelerdeki yağları eritmeye yardımcı olacaktır.


  Basen Ve Kalça Eritme

  Basen ve kalça daraltma egzersizleri

  • Basen ve kalça eritme egzersizleri için ilk olarak yapılması gereken egzersiz, düzenli olarak yürütmektir. Günlük düzenli bir şekilde yürümek çok etkili olmaktadır. Bu şekilde günlük 30- 60 dakika düzenli yürüyüş yapmak, sorunumuza çare olacaktır.
  • Bir diğer basen ve kalça eritme egzersizi ise bisiklet binmektir. Bisiklete binerek kalça bölgesindeki yağ birikimini eritmeye oldukça faydalıdır.
  • Basen ve kalça eritme için oldukça etkili olan, diğer egzersiz ise jimnastik hareketleridir. Özellikle çember çevirmek, basen ve kalça bölgesinde biriken yağları büyük oranda eritecektir.
  • Basen ve kalçalarınızda ağırlık egzersizleri yapmak yağların yakımı için diğer önemli bir yöntemdir. Ağırlık kaldırmanın yanında, bacak hareketleri hızlı kalori yakarak, fazla yağlanmayı engeller, ayrıca fazla yağları da yakmaktadır.
  • Basen ve kalça eritme diğer bir egzersiz ise; Sağ tarafınıza sert zemini olan bir yere yarın ve ellerinizi başınızın altına alacak şekilde başlangıç pozisyonu alın. Üst tarafta kalan sol bacağınızı diz kısmından kırmadan, yukarı kaldırıp, sonrasında ise yavaş bir şekilde indirin. Bu hareketi günde 15 kere yapın. Daha sonra diğer tarafınıza yatıp diğer bacağınızla aynı egzersizi yapın.
  • Bir başka basen ve kalça eritme egzersizi, emekleme pozisyonu alıp, sağ bacağınız diz üstünde yerde kalacak ve diğer bacağınızı da dik bir şekilde, arkaya uzatıp yukarı aşağı kaldırıp yavaş yavaş yere indirin. Bu şekilde günlük 15 defa, diğer bacağa da uygulayarak yapın.
  • Ayakta yapılan ve etkili olan bir diğer egzersiz de ise; bacaklarınızı omuz genişliğinde açtıktan sonra, sağ bacağınızı adım atıyormuş gibi ön tarafa doğru çıkartın. Ellerimizle de belinizi tuttuktan sonra arkada kalan sol bacağınızı 90 derece olacak gibi bükün. Bu arada diziniz yere temas etmeyecek halde yukarı aşağı inip kalkma hareketi yapın. Daha sonra da diğer bacağınıza aynı hareketi uygulayın. Özellikle kalça ve bacaklarınızı harekete geçirip, sıkılaştırır diğer taraftan da hızlı kalori yakılmasını sağlar.
  • Çok etkili olan bir diğer egzersiz ise squat hareketedir. Ayaklar omuz hizasında iyice açılır ve sandalyeye oturuyor gibi inilir ve çıkılır. Bu arada eller devamlı yukarı doğru, dik bir şekilde ileri uzatılır.
  •  Basen ve kalça eritme egzersizlerinden sonuncusu ise; ayakta dikilirken sağ bacağımızı, adım atar gibi öne atıyoruz. Sol bacağımızı ise, geriye doğru atıp gerdirme hareketi yapıyoruz. Bu şekilde 25-30 saniye durup bir diğer bacağa da uyguluyoruz. 

  Basen ve kalça eritmek için uygulanacak diyet ise, 3 fincan yulaf ezmesi, 3 fincan kırılmış fındık, 2 fincan buğday, 2 fincan çekirdeksiz kuru üzüm, 2 fincan ayçiçeği tohumu, 1 fincan badem, 1 fincan ince kıyılmış kuru kayısı... Bu malzemeleri hepsini blenderden geçirip, hepsini karıştırın, sonrasında ise 1]]> Bacak Ve Basen Eritme https://www.basen.gen.tr/bacak-ve-basen-eritme.html Wed, 28 Nov 2018 20:21:11 +0000 Bacak ve basen eritme, en çok bayanlarda sorun haline gelen bir durumdur. Oldukça önemli konulardan biri olan bu durum her kadının isteğidir. Özellikle fazla kilo problemi olan ya da kalçasına göre beli ince olan kadınların ihtiyac Bacak ve basen eritme, en çok bayanlarda sorun haline gelen bir durumdur. Oldukça önemli konulardan biri olan bu durum her kadının isteğidir. Özellikle fazla kilo problemi olan ya da kalçasına göre beli ince olan kadınların ihtiyacı olan ve herkesin evinde rahatlıkla yapabileceği egzersizlerdendir. Bu nedenle sizlerde evlerinizde bacak ve basen eritme için çalışmalar yapabilirsiniz. Bunun için bazı hareketlere ihtiyacınız vardır. Birazdan bahsedeceğimiz hareketleri evlerinizde günlük olarak yapın. Sizlerde bu hareketler sayesinde çok kısa sürelerde bacaklarınızda ve basenlerinizdeki zayıflamayı hissedeceksiniz. Kiloya bağlı olarak istediğiniz kiloya ulaşana kadar bu hareketleri yaparak hızlı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Fakat bacak ve basenlerin erimesi için sadece bu hareketler maalesef yeterli değildir. Çünkü tüm bu hareketleri istediğiniz kadar yapın eğer yeme düzeninize dikkat etmezseniz ya da çok fazla yerseniz beklediğiniz sonucu alamazsınız. Bunun için öncelikle bir diyet programı hazırlayın. Daha sonra ise bu diyetle birlikte bacak ve basen eritme işlemlerine geçin. 


  Bacak ve basen eritme hareketleri için insanlar üç farklı şekilde çalışmalar yaparlar. Bu çalışmalardan ilki jimnastik hareketleridir. bu hareketler basen eritme konusunda oldukça yaygın olarak kullanılan hareketlerdir. Bu hareketler son derece etkili bir şekilde bacak ve basen eritme işleminde kullanılır. Bu hareketler bazen kişilerin oyun çemberi ile yaptıkları hareketler, kimi zaman diğer egzersiz aletleri ile yapılan  hareketlerdir. Bu hareketleri kullanarak bacak ve basen eritme isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumun gerçekleşmesi için bir diğer hareket ise bisiklet hareketleridir. Bu hareketle en çok kişilerin bacakları ve basen bölgeleri hareketli olduğu için direk olarak bu bölgelerdeki kaslar etkili olur. Böylece birçok kişi rahat bir şekilde zayıflayabilir. Bu hareketlerle verilen kilolar direk olarak kişinin bacak ve basen bölgelerinden gitmektedir. bu nedenle birçok uzman bacak ve basen eritme için bisiklet hareketlerini kullanmanızı önerir. Bir diğer hareket grubu ise ağırlık egzersizlerdir. Aslında ağırlık egzersizleri kullanılarak insanların tüm bölgelerindeki yağlar ve fazlalıklar sırası ile azaltılır. Bunun için basen bölgesindeki kasları ve bacak bölgesindeki kasları çalıştırmak için sizlerde bazı ağırlık hareketlerinden yararlanabilirsiniz. 

  Bacak Ve Basen Eritme
  Şimdi genel olarak bacak ve basen eritebilmek için bazı küçük hareketlere değinelim. Bu hareketleri günlük olarak düzenli bir şekilde evlerinizde yaparak birçok fayda alabilirsiniz. 
  • Öncelikle yere sırt üstü uzanın ve elinizi başınızın altına alarak yan yatın. Üstte kalan bacağınızı bacağınızı hiç bükmeden kaldırabildiğimiz kadar kaldırın. Kaldırırken nefes verin. Bacağınızı indirirken nefes vererek işlemi gerçekleştirin. Bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli durum bu hareketleri yavaş yavaş yapmanızdır. Yani aniden bacağınızı kaldırıp indirirseniz bu durum bir etki yapmaz. Hareketi iki bacağınıza da yaptırın.
  • Bir diğer hareket ise  bacak ve basen eritme için kullanılan en yaygın harekettir. Bunun için emekleme pozisyonu alın ve bu pozisyonda bir bacağınızı kaldırıp diziniz düz olacak şekilde açıp kapatın. Bu şekilde hareketi her iki diziniz içinde bol bol tekrarlayın.
  • Bu harekette de bir önceki hareket ile aynı pozisyonu alın ve bacağınızı diz kapağınızdan 90 derece bükülü olacak şekilde yukarı kaldırıp indirin. Bu şekilde hareketi iki bacağınıza da yapın. böylece sizlerde çok büyük faydalar görebilirsiniz. 
  ]]>
  Basen Ağrısı https://www.basen.gen.tr/basen-agrisi.html Thu, 29 Nov 2018 19:08:32 +0000 Basen ağrısı, hem erkeklerden hem de kadınlarda yaygın olarak karşılaşılan problemlerdendir. Bu durum özellikle erkeklerde iş hayatından kaynaklansa bile kadınlarda çok daha farklı nedenlerden kaynaklanır. Kimi zaman kişinin b Basen ağrısı, hem erkeklerden hem de kadınlarda yaygın olarak karşılaşılan problemlerdendir. Bu durum özellikle erkeklerde iş hayatından kaynaklansa bile kadınlarda çok daha farklı nedenlerden kaynaklanır. Kimi zaman kişinin basen bölgesine soğuk alması, kimi zaman ev işleri bu gibi basen ağrısı sorunları ile sizleri karşı karşıya getirmektedir. Basen ağrısı direk olarak kişinin kalçanın biraz da bele yakın bölgesinde kaba etlerin bulunduğu bölgelerde görülür. Bu ağrı kimi zaman kişinin basen bölgesinden kasıklarına kadar gidebilir. Bu durum direk olarak kasların bu bölgeden kasığa gitmesi nedeni ile meydana gelir. Basen ağrısı, çocuklarda görülmeyen bir durumdur. Fakat nadir de olsa arada çocuklarda da görülen bir problemdir. Bu durumun çocuklarda görülmesinin belli başlı birkaç nedeni vardır. Bunlardan biri çocuğunuzun yattığı yatağın kalitesidir. Çünkü yatağın belli yumuşaklıkların altına düşmesi ile bu gibi bel ağrıları, basen ağrıları ya da diğer bölgelerin ağrıması olabilir. Bu durumun yanı sıra basen ağrısı çocuklarda oynadığı oyunlar ya da basen bölgelerine aldığı darbelerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle eğer çocuğunuzda da bu gibi basen ağrıları ortaya çıkıyorsa kesinlikle çocuğunuzun bu bölgelerine darbe alıp almadığını araştırın. Eğer çocuklarda basen ağrısı var ise bu durumda kesinlikle birçok insanın düştüğü hataya düşerek çocuğunuza aspirin vermeyin. Aspirin vermek yerine sizler de doktorunuza görünerek sorunun nedenini araştırın. 

  Yetişkinlerde basen ağrısı çok daha tehlikeli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilen bir durumdur. Çünkü bu sorunlar kimi zamana belde düzeltilemez ya da kalıcı olarak ortaya çıkan nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlardan korunmak için meydana gelen basen ağrısı için zaman kaybetmeden uzman bir doktora giderek gerekli testleri yapın. Basen ağrısı, aslında şiddetine göre de çok büyük önem taşımaktadır. bu ağrı eğer çok şiddetli olarak görülüyorsa ve kişinin hareketini engelliyorsa bu durum çok acil olarak muayene edilmelidir. Aksi durumda küçücük bir sorun bile büyüyerek kocaman olabilir. Sorun eğer yaşlılarda görülüyorsa bu durumda da genellikle sorun kişinin sürekli olarak hareketsiz kalmasıdır. Şimdi basen ağrısının nelerden dolayı ortaya çıkabileceğine bakalım.

  Basen Ağrısı
  Basen ağrısı neden olur

  Aşırı kilo: Bu durum aşırı kilolardan dolayı basenlere binen yükün fazla olması nedeni ile insanlarda meydana gelebilir. Eğer basen ağrısı sizlerde de sürekli olarak ara ara etkisini gösteriyorsa bu durum çok büyük bir olasılık ile aşırı kilo nedeni ile meydana gelmiştir. Bu durumda da mutlaka doktorunuz ile görüşmeniz gerekir.

  Kalça kemiği sorunları: Eğer çok büyük işlerde çalışıyorsanız bu gibi durumlar genellikle çalışılan işin ağırlığına bağlı olarak kalça ekleminde meydana gelen sorunlardan dolayı ortaya çıkar. Eğer sizlerde de bu gibi sorunlar var ise kesinlikle bu duruma erkenden müdahale ederek sorun büyümesine ve farklı hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. 

  Kas ağrıları: Bilindiği gibi insanların basen bölgelerinde çok büyük kaslar vardır. bu kasların kimi zaman yapılan egzersizlerden, kimi zaman insanların yaptıkları işlerden dolayı çalışarak yorulmaktadır. Bu gibi basen ağrısı sorunları genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden ortaya çıkar. Eğer sizlerde sorunun kaslarda olduğuna eminseniz bu durumda telaş yapmanıza ya da tedirgin olmanıza gerek yoktur. 

  Yapılan egzersizler: Özellikle amatör egzersiz yapan kişilerde bu gibi vücut ağrıları çok yaygın bir şekilde görülür. Bu nedenle sizlerde ister acemi oln ister olmayın kesinlikle yaptığınız egzersizlere dikkat edin. Aksi durumlarda yaptığınız en küçük yanlış hareket bile birçok soruna neden olarak başta basen ağrısı olmak üzere farklı durumları ortaya çıkabilir. 
  ]]>
  Hızlı Basen Eritme https://www.basen.gen.tr/hizli-basen-eritme.html Thu, 29 Nov 2018 20:29:31 +0000 Hızlı Basen Eritme, Çoğu kadının bir problem olarak gördüğü basen ve kalça yağlanmalarını eritme yöntemleri, yaygınlaşan obezite kabusu ile önemini daha da artırmıştır. Bu istenmeyen fiziksel endişe olarak k Hızlı Basen Eritme, Çoğu kadının bir problem olarak gördüğü basen ve kalça yağlanmalarını eritme yöntemleri, yaygınlaşan obezite kabusu ile önemini daha da artırmıştır. Bu istenmeyen fiziksel endişe olarak karşımıza çıkan basen yağlanmalarını hızlı ve kalıcı bir biçimde eritebilmek için öngörülen üç temel esas bulunmaktadır. Bunlar diyet yapmak, Egzersiz yapmak ve Tıbbi çarelerdir. Basen yağlarını eritmek için diyet yapmak gerektiğinde akla ilk gelen şey aç kalmaktır. Fakat basenleri aç kalmadan ve kendinize uygun bir diyet uygulayarak eritmek elbette ki mümkün olacaktır.                                                                                    

  Burada söz konusu rejim yaparak aç kalmak anlamında değildir. Çünkü çoğu durumda aç kalarak tatbik edilen diyetler vücudu uyarıp açlık krizine sebep olabilmektedir. Neticede bu oldukça sağlıksız bir yöntem olacaktır. Basenlerde biriken yağları eritebilmek için öncelikli olarak yağlanmanın neden oluştuğunu tespit etmek gerekir. Kişi basenlerindeki yağlardan kurtulmak istiyor ise, öncelikli olarak hayatında biraz değişiklik yapması önem arz etmektedir. Basenlerde oluşan yağlar, genellikle şekerli, yağlı ve kalorisi yüksek besinlerin tüketimi nedeni ile oluşmaktadır. Basenlerinden memnun olmayan bir kişi öncelikli olarak beslenme alışkanlıklarını gözden geçirir ise, yağlı ve sağlıksız gıdalar tükettiğinin farkına varacaktır. Bu aşamanın ardından beslenme menüsünde yapılacak değişiklikler ile basen bölgesinde ki yağlar erimeye başlayacaktır.

  Hızlı Basen Eritme

  Uzman bir diyetisyenden de yardım sağlanabilir, aşamayı başlattığınızda bu iyi olacaktır. Bu şekilde bir beslenme programı ile hem aç kalınmayacak, hem de basenlerdeki yağlardan bilinçli bir şekilde kurtulmuş olacaksınız. Bu arada gün içerisinde tüketilen su miktarınında gözden geçirilmesi gerekecektir. Vücudun ihtiyacını karşılayacak şekil de su tüketildiğinde metabolizma daha düzenli çalışacak ve daha da kolay bir şekilde basenler erimeye başlayacaktır. Basenleri hızlı bir şekilde eritmenin bir diğer yolu da mutlaka spor yapmaktır. Hem sağlıklı olmak hem de istenilen vücut ölçülerini elde etmek için hareketli bir yaşam tarzı şarttır.

  Basen bölgesindeki yağları eritmek için birçok egzersiz bulunmaktadır. Yaşam şekline, vücut yapısına, genel sağlık durumuna göre tercih edilecek bir egzersiz ile amaca ulaşmak elbette ki mümkündür. İstikrarlı bir biçimde uygulanacak hareketler ile, sonuca hızlı bir şekil de ulaşılacaktır. Basen bölgesinde ki yağların erimesini sağlayacak birkaç önemli egzersiz olarak ilk hatırlanan;

  Yürüyüş yapmak: Yürüyüş yaparak kalça ve basenlerde bulunan kaslar aktif hale gelecektir. Gün içerisinde uygun tempoda en az 1 saatlik yürüyüş, normalde de kişinin yaşamının bir parçası olmalıdır. Diğer bir yöntem bisiklet sürmek:

  Bisiklet sporu ile basen, bacak ve karın bölgesi aktif bir şekilde çalışır. Bisiklet sporu planlı bir şekil de uygulandığında kilo kaybı oluşarak, ideal bir vücuda kavuşmak mümkün olmaktadır.

  Bir başka yöntem olan yüzmek, Tüm vücudun aynı anda çalışmasını sağlayan ve oldukça da zevkli olan bir spor dalıdır. Yüzerek kilo verilebilir, basenlerde oluşan fazlalıklara veda edilebilir.

  Bir diğeri Pilates, Platesin oldukça fazla hareketi bulunmaktadır. Bu hareketler basenlerde bulunan kasları hedef almaktadır. Basenlerinde problem yaşayan kişilerin tercih edebileceği ve ideal egzersiz hareketlerinden birisi olarak görülmektedir. Bu yöntemlerin dışında basen yağlarından kurtulmanın bir diğer çaresi ise tıbbi yöntemlerdir. Fakat tıbbi çareler herkesçe tercih edilebilecek bir uygulama olmayıp, ekonomik anlamda ve sağlık açısından uygun bir yöntem olmadığı ayrıca göz önünde bulundurulmalıdır.

  ]]>
  Basen Ameliyatı https://www.basen.gen.tr/basen-ameliyati.html Fri, 30 Nov 2018 17:24:24 +0000 Basen Ameliyatı; Türk kadınlarının en büyük olan problemlerinden bir tanesidir, büyük olan basenler. Oldukça fazla kadın kalçalı olmak ister ve basensiz kalçalarının olmasını arzular. Ancak bazı kadınların pelvis kemiğin Basen Ameliyatı; Türk kadınlarının en büyük olan problemlerinden bir tanesidir, büyük olan basenler. Oldukça fazla kadın kalçalı olmak ister ve basensiz kalçalarının olmasını arzular. Ancak bazı kadınların pelvis kemiğinin büyük olması, çoğu vakitlerde kadınsı yağlanmanın en majör olan çevresi olmasından dolayı basenlerde aşırı olan büyümeler oluşur. Bu olay hem estetik güzelliğin üzerinde bir etkisi vardır, hem de kadınların kıyafet seçimlerinde zorlanmalarına sebep olur. Basen ameliyatı ile bu probleme çözüm bulmak mümkün olur. 

  Birçok bayan kilolu olmamasına rağmen basenlerinin büyüklüğünden ve ne kadar spor ve diyet uygulasa da bu çevrede bulunan yağlanmadan kurtulamadığını belirtir. Gerçekten de bu çevre diyetle yada spor yardımı ile eritilemez. Tedavi kesinlikle cerrahidir ve seçenek Liposuction ameliyatıdır. Ben bu maksat ile 3.kuşak ultrasonik Liposuction cihazı olan Vaser kullanılır. Standart liposuctiona göre kas, sinir, deri ve damar dokularına zarar vermeden yalnızca yağları hedef alan ve yağları eriten bu sistem neticesinde yine Liposuction kanülleri ile içeride bulunan sıvı yağ boza biçiminde dışarı alınmakta ve bu çevrenin konturu düzensizlik oluşturmadan sağlanabilmektedir. Vaser ile yalnızca bu çevre değil boyundan başlayarak ayak bileğine kadar hemen her çevrede çalışılabilmektedir ve istenmeyen yağlar rahatlıkla yokm edilmektedir.
  Basen Ameliyatı
  Yalnızca basen çevresinin Vaser Liposuction yolu ile alınması yaklaşık olarak 1,5 saat sürer ve gece hastanede yatmanızı gerektirecek olan bir ameliyat değildir. Özel bir korse sistemi bulunan Vaser css sistemi vasıtası ile yüzeysel bir düzensizlik olmasının önüne geçer. Ameliyat dan sonraki 1 hafta ve 10 gün fazla oturmanız tavsiye edilmez. Çalışılan bölgelerin hareket etmemesi cilt altı yüzeylerin temasının kesilmemesi Liposuction ameliyatları için oldukça önemli bir olayıdır ve iyileşmenin sorunsuz bir şeklide yapılabilmesi için olmazsa olmaz şartlarındandır. Basen ameliyatı hemen tüm ameliyatlarla kombine edilebilir. Bu ameliyat neticesinde dayanılmaz ağrılar sızılar meydana gelmez. Normal yaşamınıza kavuşmanız yaklaşık olarak 7 ve 10 gün gibi bir vakit alır. Bedeninize uygun olan kıyafeti giye bilmenize olanak sağlayan neticeleri oldukça yüz güldürücü bir ameliyattır.
  ]]>
  Yan Basen Eritme Hareketleri https://www.basen.gen.tr/yan-basen-eritme-hareketleri.html Sat, 01 Dec 2018 16:29:37 +0000 Yan basen eritme hareketleri, Özellikle kadınlar için yan basenlerde biriken yağlar, büyük bir sorundur. Yan basen eritme hareketleri, basen bölgesinde oluşan fazla yağları eritme ve bölgeyi sıkılaştırma adına yapılan hareket Yan basen eritme hareketleri, Özellikle kadınlar için yan basenlerde biriken yağlar, büyük bir sorundur. Yan basen eritme hareketleri, basen bölgesinde oluşan fazla yağları eritme ve bölgeyi sıkılaştırma adına yapılan hareketlerdir. Basen bölgesinde oluşan yağ birikimini önlemek ve aynı anda da basenlerin sıkılaşmasını sağlamak ve  daha düzgün, fit vücuda sahip olmak için,  bu hareketlerin yapılması gerekmektedir. Yan basen eritme hareketlerine geçmeden önce, düzenli olarak yürüyüş etkinliği kazanılması gerekmektedir. Her gün normal tempoda, 30-60 dakika yapılan yürüyüşler, özellikle yan basenleri sıkılaştırma ve yağlardan kurtulmak için etkilidir. Yine aynı şekilde bisiklet egzersizleri de istenilen vücuda sahip olmak için, etki edecek egzersizdir. Bu egzersizlerin dışında jimnastik hareketleri de basenlerde oluşan fazla yağların yakılmasına yardımcı olur. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise beslenme şeklidir. Dengeli ve sağlıklı beslenme, yağlı besinlerden uzaklaşma gibi dikkat edilecek hususlarla da kilo alımını engelleyecek ve fit vücuda sahip olmamıza yardımcı olacaktır. Yan basen hareketlerine bakıldığında;

  • Yan basen eritme hareketlerinin ilki, sol tarafımıza doğru, eller başımızın altında kalacak şekilde yan bir şekilde yatmalı ve üst tarafta kalan sağ bacak diz kısmından bükmeden yukarı ve aşağı doğru yavaş yavaş kaldırıp indirilmelidir. Bu hareket 4 set halinde 12 kere yapılmalıdır. Aynı şekilde bir diğer tarafımıza yatarak, bu sefer sol bacağı indirip kaldırmalıyız. Her gün bu hareket tekrarlanmalı ve yaptıkça tekrar sayısı artırılmalıdır.
  • Yan basen eritme hareketlerinden bir diğeri, basenleri sıkılaştırmak için en etkili harekettir. Emekleme pozisyonunu alarak başlangıç alıyoruz. Daha sonra sağ bacak dizimizin üstünde yerde iken, sol bacak ise dik bir şekilde, dizlerden kırılmadan arkaya doğru uzatılıp, yukarı ve aşağı yavaş bir şekilde kaldırılıp indirilmelidir. Bir diğer tarafa uygulandıktan sonra ise, hemen arkasından da sırt üstü yatıp, eller iki yanımızda baş arasında olacak ve ilk önce sağ bacak yukarı aşağı yavaş yavaş indirilip kaldırılmalı, daha sonra ise sağ bacağa aynı hareket uygulanmalıdır. Yan basen eritme hareketleri 4 set 12 kere tekrar edilmelidir. Bu hareketleri yaparken, burundan derin nefes alınmalı ağızdan verilmelidir. Yan basenlerdeki fazla yağ birikimini engelleyen bu harekette, ayağa ağırlık uygulayarak, daha gergin olması sağlanır ve fazla kalori yakıldığı için kilo da verilir.
  Yan Basen Eritme Hareketleri
  • Yan basen eritme hareketlerinden üçüncü hareketimiz ise, yine emekler şekilde pozisyon alınıp, sırt ve omuzlar yere yakın olacak şekilde eğilmelidir. Sağ bacak dizimizin üstünde yerde iken, sol bacağımız 90 derece olacak şekilde aşağı ve yukarı indirilerek bu hareket yapılmalıdır. Aynı hareket diğer bacağımıza da uygulanmalıdır. Bu harekette de her bacak için 4 set ve 12 kere tekrar yapılmalıdır. 
  • Yan basen eritme hareketlerinden sonuncusu ise bacaklarımızı omuz genişliğinde açıp, dik bir şekilde duruyoruz. Sağ bacağı adım atar gibi öne atılmalıdır. Eller bel kısmına koyulup, sol bacağımıza 90 derece olacak şekilde bükülür ve diz yere temas etmeden ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönülür. Aynı hareket diğer bacakla tekrar edilir. Bacağımız arkada olduğu zaman yaklaşık 25-30 saniye bu şekilde durun. Bu harekette yan basen bölgesinde, biriken yağları eritmek için yapılır.
  ]]>
  Basen Ve Göbek Eritme https://www.basen.gen.tr/basen-ve-gobek-eritme.html Sun, 02 Dec 2018 01:27:30 +0000 Basen Ve Göbek Eritme; Yalnızca 3 hafta neticesinde inanılmaz olan bir bel ve basen inceliğine kavuşmak her bayanın hayalidir. Doktor Ender Saraç'ın harika diyet listesi, egzersiz hareketleri ve bitkisel menüler ile bunu sağlayab Basen Ve Göbek Eritme; Yalnızca 3 hafta neticesinde inanılmaz olan bir bel ve basen inceliğine kavuşmak her bayanın hayalidir. Doktor Ender Saraç'ın harika diyet listesi, egzersiz hareketleri ve bitkisel menüler ile bunu sağlayabilirsiniz. Mekik hareketi, dizlerimiz bitişik bir şeklide ve ayaklarımız birbirine paralel olacak biçimde tabanları yeri gösterir iken iki elimizi enseye koyup hızlı bir şeklide, sık sık ve kesik kesik hareketler ile karnımız acıyana değin sabah ve akşam elli kere kez bu hareketin yapılması gerekmektedir. Bu hareket özellikle karın çevresinde bulunan kasları güçlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasında yardımcı olur.

  Sopalı hareket, bu harekette de ise bir sopayı ense kökümüze koyup iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam bir şekilde basıp süratli bir biçimde sağa ve sola doğru daha fazla kalçadan yukarı kısmını hızlı bir biçimde döndürerek birkaç dakikada kadar bu hareketler tekrarlanır. Bu hareket karnın yan tarafında bulunan kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesine yardımcı olur. Bel kasları için mekik, bir tarafta bulunan kolumuzu, bükülmüş olan öbür tarafta bulunan dizimize doğru hafif bir şekilde, sık sık ve seri hareketler ile yakınlaştırmaya çalışılır. Bu hareketi de birkaç dakika kadar dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret edilir. Daha sonra öbür tarafta bulunan ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için faydalıdır.
  Basen Ve Göbek Eritme
  Sabah kalkınca ilk iş, 1 bardak ılık ballı limonlu su içilir. Sabah sporu, 35 ve 40 dakika kadar tempolu yürüyüş yapın. Bol bir şekilde ter atmaya özen gösterilir ve tavsiye edilen hareketler yapılır. Duş, ham olan ipek kese yada kabak lifi ile 5 dakika kadar fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sert bir şekilde fırçalanarak, 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı ile aynı çevreye masaj uygulanır. Kahvaltı,1 adet kadar kabuklu yeşil elma, 1 adet kadar sert şeftali. Ara, 2 parmak kadar taze dil peyniri tüketilebilir. Öğlen, 1 porsiyon kadar ızgara tavuk, bol rokalı yeşil salata. Ara,3-4 adet kadar yulaflı bisküvi. Ara,1 adet kadar yeşil elma. Akşam, 4-5 kaşık kadar zeytinyağlı fasulye, 1 dilim kadar tam ekmek, mevsim salatası. Gece,1 bardak şekersiz tarçınlı ılık light süt. 3 ve 4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım çayı tüketilir.

  Yasaklar ise, Kolalı, şekerli olan içecekler. Kızartmalar. Hayvansal katı yağlar (tereyağı, kaymak, yağlı şarküteriler, yumurtanın sarısı, yağlı olan süt ürünleri, yağlı olan etler, tavuk ve balık derisi, tam yağlı süt). Alkol. Beyaz olan un. Beyaz olan şeker. Doğum kontrol hapları. Fazla olan gündüz uykusu. Çikolata ve çikolata içerikli yiyecekler. Yağlı olan çerezler. Cips. Zayıflatıcı çayı elinizden hiç düşürmeyin. Bir su bardağı için 1 ve 2 adet avakado yaprağı, 1 çay kaşığı kadar yeşil çay, küçük bir tutam kadar kiraz sapı ve mısır püskülü, 1 çay kaşığı kadar rezene tohumu yalnızca 1 ve 2 dakika kadar kaynatılacak ve hafif bir şeklide fokurdatılmasının ardından 3 ve 4 dakika kadar demlenmeye bırakın. Daha sonra şeker yada tatlandırıcı konulmayarak yalnızca çok ince bir dilim limon ile içilir. Yemeklerden sonra da içilebilir. Akşam yemeği mümkün olduğu kadar erken yenilecek. Sabahları erken kalkmak oldukça önemlidir. Çünkü erken kalktığınız zaman metabolizma hızlanır, sabah sporu ise vücudu canlandırır, harekete geçirir.

  ]]>
  Karın Ve Basen Eritme Hareketleri https://www.basen.gen.tr/karin-ve-basen-eritme-hareketleri.html Sun, 02 Dec 2018 20:25:48 +0000 Karın Ve Basen Eritme Hareketleri, Karın bölgesindeki yağlar, hem erkek hem de kadınlar için şikayet konusudur. Kadınlar özellikle basende ki fazlalıklarından şikayetçidir. Biz kadınlar büyük basenden ve karından bir an Karın Ve Basen Eritme Hareketleri, Karın bölgesindeki yağlar, hem erkek hem de kadınlar için şikayet konusudur. Kadınlar özellikle basende ki fazlalıklarından şikayetçidir. Biz kadınlar büyük basenden ve karından bir an önce  kurtulmak isteriz. Yaşam tarzımızı değiştirmemiz gerektiği düşüncesi bizi hep erteler. Oysa ki; istediğimiz bir vücuda sahip olmak her kadını mutlu edecek ve sağlık açısından da problemlerimizi azaltacağı için daha  kaliteli bir yaşam süreceğiz. Su içme alışkanlığı kazanmamız ne olursa olsun ilk kuralımız olmalıdır. Yeterli ve bol su içen bireylerin daha az  kilolu göründüğü gibi, çeşitli hastalıklara daha az yakalandıkları gerçeğini göz ardı etmememiz gerekir. Vücudun yaşlanmasını geciktiren bu doğal kaynak vazgeçilmezimiz olmalıdır. Günde en az sekiz bardak yani 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirmemiz  gerekir. Normalde idrar beyaz veya açık sarı renkte olur, suyu az tükettiğimizde idrarın rengi koyulaşır. Rengine bakarak yeterli miktarda su içip içmediğimizi anlayabiliriz. Yaşamınızı gıdasız sürdürmek mümkündür fakat  susuz birkaç günden fazla yaşayamayız. Gün içerisinde idrar yolu ve terleyerek kaybettiğimiz suyu, bol su içerek almamız gerekmektedir. En önemlisi vücuttan zararlı maddelerin atılımını sağlamasıdır. Vücutta biriken ve kilo almamızı sağlayan yağları da bol su tüketerek atabiliriz. Ilık su içmek yağların hızlı yanmasını sağlar. Buzlu ve soğuk su içtiğimiz zaman, vücudumuzun ısınmak için ekstra kalori harcadığını da unutmamamız gerekir. Geniş basenin temelinde anatomik olarak, kalça ve leğen kemiğinin geniş olması yatmaktadır. Kadınların kalça yapıları östrojen hormonunun etkisiyle, ergenlik çağlarında genişlemeye başlar. Bazı kadınlar aşırı geniş ve büyük basenlerden dolayı  günlük yaşam ve sosyal  ilişkilerinde sorunlar yaşamaktadır. Bununla birlikte karın  yağlarının çok miktarda olması, günlük hayatımızda ki işlerimizde de bize zorluk çektirir. Karın ve basen bölgesinde çok fazla yağ toplanan kişiler eğilip kalkmakta, yürümekte, kıyafet seçiminde ve çok özür dileyerek söylüyorum tuvalette bile  sıkıntı yaşarlar. Güzel ve mutlu olmamızı sağlayacak sonuçlara ulaşmamız için, günlük hayatımıza dahil etmemiz gereken öneriler ve bununla birlikte küçük ip uçlarına bir göz atalım isterseniz.

  Karın Ve Basen Eritme Hareketleri

  • Yürüyüş yapmak 
  • Bisiklet sürmek 
  • Jimnastik hareketleri yapmak
  • Şimdilerde adı  squat olan çember çevirme hareketleri yapmak
  • Egzersiz aleti kullanmak
  • Yüzmek
  • Vücut şekillendiren giysiler kullanmak
  • Aldığımız gıdalara dikkat etmek
  • Öğünlerde doymadan kalkmak
  • Az ve sık gıda tüketmek
  • Vitamin takviyesi yapmak ( Kalsiyum  vb.)
  • Bol su tüketmek
  • Ilık su ile duş almak

  Bu önerilerin yanı sıra eklemek istediğim noktaları da yazmak istiyorum. Öncelikle şeker, tuz, un ve yağ gibi bizi mutlu eden fakat kiloları kısa sürede almamızı sağlayan besinlerden uzak duracağız. Sofrada mutlaka tıka basa yememize gerek yok, doymadan kalkmayı kendimize ilke edineceğiz. Maalesef aç kalacağız fakat istediğimiz gibi bir vücuda kavuşacağımızı düşünerek, kendimizi motive edeceğiz. Sağlıklı olmanın ve yağları yakmanın en etkili yolunun bu olduğunu unutmayacağız. Sebze ve protein ağırlıklı beslenmeye dikkat edeceğiz. Üç ana, üç ara öğün olarak günde altı öğüne alışmalıyız. Meyve dahi olsa şeker ve nişastalı yiyeceklerden kesinlikle uzak durmalıyız. Dışarıda yemek bu süreci olumsuz etkileyecektir. İçerisinde ne olduğunu bilmediğimiz için, yemeklerimizi mümkün olduğunca evde tüketelim. Her gün mutlaka düzenli yürüyüş şart lütfen unutmayın. Egzersizlerimiz ağırlık ve kardiyo egzersizi üzerine olmalıdır. Kardiyo egzersizleri, metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını sağladığı için çok önemlidir. Tek başına yapmamız bizi kısa sürede amaca ulaştırsa da, kas kütlemizi kaybetmemek adına ağırlık egzersizini ihmal etmememiz gerekir. Kas]]> Bölgesel Zayıflama Basen https://www.basen.gen.tr/bolgesel-zayiflama-basen.html Mon, 03 Dec 2018 17:07:58 +0000 Bölgesel zayıflama basen, kadınlar daha çok basenlerinde, erkekler ise göbek bölgesinde biriken yağlardan yakınmaktadır. Kadın ve erkeklerin farklı alanlarda yağlanma sebebi hormonlarda yaşanan değişimlerdir. Daha Bölgesel zayıflama basen, kadınlar daha çok basenlerinde, erkekler ise göbek bölgesinde biriken yağlardan yakınmaktadır. Kadın ve erkeklerin farklı alanlarda yağlanma sebebi hormonlarda yaşanan değişimlerdir. Daha önce diyet yaparak zayıflayan kişiler fark etmiştir ki, basen bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak oldukça zordur. Aslında Sadece basen yağlarından değil bölgesel olarak zayıflamak oldukça güçtür. Diyet ya da egzersiz yaparak sadece odaklanan bölgede zayıflama gerçekleşmesi pek mümkün değildir. Diyet ve egzersiz ile vücudun her alanında eşit şekilde zayıflama sağlanır.

  Kilo verebilmek için vücuda alınan kalorinin daha fazlasını yakmak gerekir. Bu durum uzun süre devam ettiğinde vücut kaybedilen enerji farkını kapatmak için lipaz adlı enzimi salgılayarak yağ depolarını kullanmaya başlar. Enzimleri tek bir bölgeye yönlendirmek ne yazık ki mümkün değildir. Salgılanan enzimler tüm vücuda eşit oranda dağılarak her bölgeden yağ hücrelerini enerjiye çevirir. Dolayısı ile yağ azaldıkça zayıflama yaşanır.

  Bölgesel zayıflama adına piyasada birçok cihaz bulunmaktadır. Bu tür cihazların amacı belirli bir bölgeye yönelerek yağ hücrelerinin sayısını azaltmaktır. Bu tür cihazlar genellikle lazer ve radyo frekansları ile çalışır. Mesela cihaz basen bölgesine uygulanarak bölgedeki yağların parçalanıp vücut dışına atılmasını amaçlar.

  Bölgesel cihazların basen bölgesindeki yağları parçalayıp parçalanmadığına dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak yine yapılan araştırmalara göre bu tarz cihazların çok fazla kilolu olan kişilerde etkili olmadığı belirtilmiştir. Kullanılan cihazların basen ya da başka bölgelerde zayıflama sağlayabilmesi için kişinin belli bir kilosunun olması ve düzenli olarak egzersiz yapması gerekmektedir.

  Bölgesel zayıflama cihazlarının markası ne olursa olsun bazı yan etkilerin olduğu unutulmamalıdır. Uygulama anında ya da sonrasın da bölgede ağrı, morluk gibi bazı yan etkiler yaşanabilir.

  Bölgesel Zayıflama Basen

  İnatçı yağlardan kurtulmak için en iyi yaklaşım alınan kaloriden fazlasını yakmak, düzenli egzersiz ve diyet yapmak gerekir. Kişi ideal kilosuna yakınlaştıkça vücut enerji ihtiyacını yağ fazlalığı olan yerlerden karşılamaya başlar. Bu sayede de basen ya da diğer yağ fazlalığı olan bölgeler de zayıflar. Beslenme alışkanlıklarına dikkat ederek ve düzenli egzersiz yaparak basen bölgesinde biriken fazla yağlardan mutlaka kurtulmak mümkün olur. Fakat basenlerdeki yağ fazlalıkları yok olana kadar diyet ve egzersize sadık kalınmalıdır. Bölgesel anlamda zayıflama sağlamak oldukça zor ve uzun bir süreçtir. Diyet ve egzersize ek olarak bazı zayıflama çaylarından da yardım alınabilir. Bu sayede zayıflama süreci kısalabilir.

  Basen Bölgesini Eritmek İçin Bitki Çayı

  • Sinameki
  • Funda Yaprağı
  • Kuşburnu
  • Papatya
  • Rezene

  Hazırlanışı: Uygun bir demliğin içine 2 su bardağı kadar su eklenip ısıtılır. Isınan suya eşit ölçülerde, funda yaprağı, kuşburnu, rezene, papatya ve sinameki eklenir. Su ocaktan alınıp demliğin ağzı kapatılarak 10 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Demlenme süresi tamamlandıktan sonra çay süzülerek içilebilir. Basen yağlarından kurtulmak için hazırlanan çay 10 gün boyunca sabahları aç karnına 1 fincan olacak şekilde içilmelidir. Çay yapımında kullanılan bitkilerin basen bölgesinde biriken yağları parçalayıcı özelliği vardır. Ancak tek başına bitki çayı içerek basen yağlarından kurtulmak mümkün olmadığı için mutlaka uygun bir diyet ve egzersiz ile birleştirilmelidir.

  ]]>
  Basen Egzersizleri https://www.basen.gen.tr/basen-egzersizleri.html Tue, 04 Dec 2018 03:04:10 +0000 Basen hareketleri, günümüzde birçok kadının ihtiyacı olan bir durumdur. Özellikle Türk kadınlarının vücut yapılarına bakıldığında bu egzersizlerin direk olarak Türk kadınları için gerekli olduğu anlaşılabilir. Milyon Basen hareketleri, günümüzde birçok kadının ihtiyacı olan bir durumdur. Özellikle Türk kadınlarının vücut yapılarına bakıldığında bu egzersizlerin direk olarak Türk kadınları için gerekli olduğu anlaşılabilir. Milyonlarca kadının şikayetçi olduğu basenler, aslında yapılacak bazı egzersizler ile çok kolay bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Yapacağınız bu egzersizlerin ise en büyük özelliği tabi ki evde de yapılabilir olmasıdır. Fakat belirtmek isterim ki basen eritme hareketlerinin yanında birde beslenme çok önemli rol oynar. Çünkü eğer basenlerinizi yok etmeyi planlıyorsanız kesinlikle yeme düzeninize de dikkat etmeniz gerekecektir. Aksi durumda basenlerin eritilmesi hem çok zor olacak hem de uzun bir zaman alacak. Aslında vücudun birçok yerinde yağlar oluşur. Bu yağlar yapılan en küçük egzersizlerle ortadan kaldırılır. Bu durum basen yağlarında hiçte böyle değildir. Çünkü basen yağları, vücutta eritilecek en zor bölgedir. Bu nedenle basen hareketleri çok uzun süreler yapılmalıdır. Birazdan bahsedeceğimiz hareketler diyet ile birlikte yapıldığında yaklaşık olarak 5 kilo kadar yağ eritebilirsiniz. bu yağların büyük bir kısmı ise direk olarak basenler den gider. Yani sizlerde birkaç ay içinde çok daha güzel bir basenlere sahip olabilirsiniz. Şimdi basen hareketleri için egzersizlere geçelim.
  Basen Egzersizleri
  1. Hareket:
  Öncelikle düz ve sert bir zemine bir halı ya da benzeri bir şey sererek sırt üstü yatın.Ayağınızın yakınına da bir adet sandalye koyun. Sırt üstü uzandıktan sonra topuğunuz dan sandalyenin üzerine koyun. Bu şekilde bacaklarınız başınızdan yüksek oldu. Son olarak ellerinizi de yana doğru salarak pozisyonu tamamlayabilirsiniz. Şimdi hareketin yapımına geçelim. Öncelikle sağ bacağınızı kaldıra bildiğiniz kadar kaldırın ve tekrar indirin. Bu işlemi sağ bacağa en az 10 kez yapın ve sona sol bacağa uygulayın. Fakat belirtmek isterim ki birçok insan bu hareketi yaparken bacağını katlayarak kaldırır. Bu nedenle sizlerde hata yapmadan bacağınız dik bir şekilde bu işlemi yapın. 

  2. Hareket:
  İkinci hareketimiz ise yine sandalye yardımı ile yapılabilecek bir harekettir. Bu nedenle öncelikle sandalyenizi önünüze alın ve sandalyenin arka kısmına geçin. İlk olarak sandalyeyi elinizle tutun ve arka ayaklarınızı geriye götürerek eğik bir hale getirin. Daha sonra parmak uçlarınıza kalkın. Böylece öne doğru eğik bir pozisyon almış olacaksınız. Şimdi sağ ayağınızı diz kapağına paralel olacak şekilde kaldırın. Bu işlemde ayağınızı baldırınıza doğru ne kadar kaldırabilirseniz kaldırın ve tekrar indirin. Her iki bacak için de bu hareketi tekrarlayın. Bu hareketlerin basen hareketleri arasında önemli bir yeri vardır.

  3. Hareket: 
  Bu hareket normale göre biraz daha zor bir harekettir. Fakat aşırı kilolarınız yoksa bu hareketi sizlerde yapabilirsiniz. Öncelikle sandalyenin ön tarafında geçin. Daha sonra Ellerinizi yanlarınız dan tutun ve sandalyeye arkanızı dönün. Daha sonra sandalyeye ayağınızın üst kısmını koyun. Siz de yarı oturur pozisyonda iyice çömelin ve tekrar dik bir hal almak için kalkın. Bu şekilde bu hareketi setler halinde tekrarlayarak egzersizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemi sağ ayağa yaptıktan sona sol ayağa da yapın.

  4. Hareket:
  Bu hareket aslında en kolay hareketlerden biridir. Bu hareket için sandalyeye ihtiyacınız yoktur. Öncelikle ayakta dik bir şekilde durun. Daha sonra elleriniz yana salın. Sonra ellerinizi öne doğru kaldırın ve yere paralel bir hale getirin. Bu şekilde kalçanızı çıkararak yarı çömelmiş bir hale gelin ve tekrar dikelin. bu şekilde bu hareketin de setler halinde yapılması gerekir. Bu basen hareketleri ile sizlerde basenleriniz den çok kısa sürelerde kurtulabilirsiniz.
  ]]>
  Basen Eritme https://www.basen.gen.tr/basen-eritme.html Tue, 04 Dec 2018 04:09:29 +0000 Basen eritme, Basenlerde yağ birikimi, özellikle  bayanların olmak üzere çoğu kişinin eritmek istediği fakat birkaç gün diyet ve egzersiz yaptıktan sonra zor gelip basenleri erimediği düşüncesi ile bırakılmaktadır. Basen Basen eritme, Basenlerde yağ birikimi, özellikle  bayanların olmak üzere çoğu kişinin eritmek istediği fakat birkaç gün diyet ve egzersiz yaptıktan sonra zor gelip basenleri erimediği düşüncesi ile bırakılmaktadır. Basenleri eritmek için çalışmaya başlamaya karar vermeden önce, ilk olarak bu basenlerden kurtulacağımıza kafamızda kendimizi inandırmamız lazım. Aynı zamanda basen eritme için sadece egzersiz yapmak yetmemekte, başarılı olmak için için gerekli diyeti de yapmalı, yediğimiz besinlere dikkat etmek gerekir. Çünkü basen eritmek için egzersiz yaparken diğer taraftan dikkat etmeden yemek, yaptığımız egzersizlerde harcadığımız emek hepsi boşa gidecektir.

  Başta söylediğimiz gibi, çoğu kadının büyük sorunlarından biri olan kalça ve basen büyüklüğüyle baş etmek için yağ yakma ve alternatif tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Zayıflama hapları veya selülit kremleri ile büyük kalça ve basenden kurtulabilirsiniz. Bunun yanında cerrahi müdahalelerde çözüm olmaktadır. Ancak en doğal yöntemler egzersiz ve diyetle basen ve kalçaları ideal boyutlara ulaştırmak en sağlıklı olanıdır. 


  Başlıca basen eritme egzersizleri:

  • Basen eritmek için ilk hareket yaparken sırt üstü uzanın ve iki ayağınızı dizlerle birlikte karnınıza doğru iyice çekin ve tekrar uzatın. Bu hareketi bu şekilde, yaptığımız ilk günlerde kendinizi fazla zorlamayacak kadar yapın. Zamanla ise tekrar sayısını artırarak, bacak kaslarını gerdirerek basen eritmeye yardımcı olmaktadır.
  • İkinci hareket ise çömelme hareketidir. Ayaklarınızı açın ve iki ayak arasında bir ayak yan girecek şekilde bir boşluk bırakın ve iki elinizi yan basenlerin üzerinden kavrayıp, yavaş yavaş çömelip tekrar doğrulun. Bu şekilde, hareketi ne kadar yavaş yaparsanız basenlerin bulunduğu kasları o kadar zorlanır ve yanma hissi oluşur. İşte bu yanma hissi de basenlerin erimesine fayda sağlayacaktır.
  • Basen eritme hareketlerinden üçüncüsünde yere yan şekilde uzanın. Alt tarafta kalan kolunuzla yerden destek alıp, belinizi hafif yukarı doğru kaldırın. Üstte kalan bacağınızı dizlerinizden kırmadan yukarı kaldırıp yavaş bir şekilde aşağı indirin. Bu hareket kalça sıklaştırmada yardımcı bir hareket olup yapmaya düzenli bir şekilde devam ettiğiniz sürece sıkı bir kalçaya sahip olacaksınız.
  • Evde basen eritme hareketlerinden bir diğer hareket ise mekik hareketine benzer. Yere sırt üstü uzanıp, iki elinizi de başınızın arkasından bağlayın. Sağ ayağınızı diz ile birlikte yukarı kaldırırken başınızı da öne doğru eğip destek verin sonrada diğer ayağınıza geçip, sol ayağınızı da aynı şekilde diz ile birlikte kaldırın. Sırasıyla bir sol bir sağ dizinizi karnınıza çekerek yan göbek kaslarını da erimesini sağlayacaksınız.
  • Bir başka harekette emekler gibi pozisyon alın. Diz ve elleri yere koyun. Bu arada durduğumuz yerin sert olmasına dikkat edin. İlk olarak sağ ayağınızı geriye doğru uzatın, yerle paralel pozisyona gelecek şekle getirin ve ardından sağ ayağı indirip sol ayağı geriye doğru uzatarak yere doğru paralel bir şekle getirin. Bu şekilde 5 saniye bekleyin ve indirin, böylece sırt ve yan karın kaslarını harekete geçireceksiniz.
  • Basen eritme egzersizlerinden en son hareket ise ayakta yapılan bir harekettir. Ayakta dik bir şekilde durun ve iki ayağınızı hafif yanlara doğru açın. İki kolunuzu da başınızın üzerine koyup, ellerinizi birbirine kenetleyin. Önce sol tarafa doğru belinizden kırıp yana doğru eğilin daha sonra sol tarafa doğru yan bir şekilde eğilin.
  Basen Eritme

  Basen eritme diyet listesi

  Kahvaltı

  • Aç karnına 2 su bardağı limonlu, ayrıca ballı ılık su
  • Meyve olarak, birer adet, şeftali ve kabukları soyulmamış elma

  Ara Öğün

  • 1 kibrit kutusu kadar peynir

  Öğle Yemeği

  • İçinde bol yeşillik olan salata
  • Derisi ve yağları alınmış 1 porsiyon et yada tavuk ızgara Basen Sıkılaştırma https://www.basen.gen.tr/basen-sikilastirma.html Tue, 04 Dec 2018 21:10:30 +0000 Basen sıkılaştırma, bayanların ortak problemlerinden biri olan basen sıkılaştırma, bazı egzersiz yöntemleri ile yapılabilecek bir durumdur. Zamanla alınan kilolar bazı kişiler de basen bölgesinde yağlanmaya neden olabil Basen sıkılaştırma, bayanların ortak problemlerinden biri olan basen sıkılaştırma, bazı egzersiz yöntemleri ile yapılabilecek bir durumdur. Zamanla alınan kilolar bazı kişiler de basen bölgesinde yağlanmaya neden olabilir. bu gibi durumlarda basen ve iç bacak kısmın da kilo alma ve yağ birikintisine yol açabilir. Toplum olarak en çok alınan kilolar basen bölgesinden olmaktadır. böyle durumlar ile karşılaşıldığında dengeli beslenmek ve spor yapmak gerekir.

   Basen sıkılaştırmak için birçok alternatif seçenek vardır. Bunlardan bir tanesi de basen eritme ve sıkılaştırma diyetidir. Ancak uygulanacak olan diyet tek başına çözüm vermeyebilir. Bunun için diyetin yanın da günlük spor yapmak ve bazı egzersiz programlarına katılmak gerekir. Bölgesel olarak kilo alamaya meyilli olan kişiler üst ve alt taraftan ayrı ayrı kilo alabilir. Herkes orantılı olarak kilo alma potansiyeli sahip olmayabilir. Böylelikle kimi kişiler de basenler daha büyük görünebilir. Basenler kısmından kilo alan kişiler üst bölgeden kilo alan kişilere göre daha az şanslıdır. Nedeni ise basen bölgesinden alınan kiloların daha zor verilmesinden kaynaklanmaktadır.

   Basen Sıkılaştırma

   Basen bölgesinden alınan kiloların hızlı şekilde verilebilmesi için kişinin azimli ve istekli olması gerekir. Alınan kilolar kolay verilmeyip kişileri zora sokacaktır. Böyle durumda da pes edilmesi kişilerde kalıcı kilo sorununa neden olabilir. Zorlu bir süreç olan basen sıkılaştırma, kişinin istekli olması halinde kolaylıkla halledilebilir.  

   Basen Sıkılaştırmak İçin Uygulanacak Kür

   • 1 tane yumurta akı
   • 2 tatlı kaşığı tahin
   • 3 yaprak ıspanak
   • 1 yemek kaşığı süt kreması

   Uygulama ve Hazırlanış: Yukarıda verilmiş olan malzemelerin hepsini mini bir robotun içerisine alın ve çekin. Püre kıvamına gelen kürü basen bölgenize masaj eşliğinde uygulayın. Uygulama sonrasında ise bölge de kürü yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Sürenin ardından basen bölgenizi ilk önce sıcak arkasından ise soğuk su ile yıkayın. Bu işlemi 2 kere sıcak 2 kere soğuk toplam 4 kere uygulayın. Son olarak soğuk su ile yıkayıp işlemi bitin. Bölgeye uygun masaj yağları ile masaj yapın. Basen bölgesine yağ sürdükten sonra sıkılaştırma hareketleri uygulayın. Haftada en az 2 kere bu işlemi uygulamaya özen gösterin.

    

    

    

   ]]>
   Basen Diyeti https://www.basen.gen.tr/basen-diyeti.html Wed, 05 Dec 2018 16:43:22 +0000 Basen Diyeti; Kadınların en büyük problemlerinden biri özellikle  belli bir yaştan sonra belirginleşen basen ve kalçadaki fazlalıklardır. Özellikle basenleri inceltmeye çalışmak uzun süren yorucu egzersizleri de barındırdığ Basen Diyeti; Kadınların en büyük problemlerinden biri özellikle  belli bir yaştan sonra belirginleşen basen ve kalçadaki fazlalıklardır. Özellikle basenleri inceltmeye çalışmak uzun süren yorucu egzersizleri de barındırdığından bazen bir kabusa dönüşür. Fakat kendi fizyolojimizi iyi tanıyıp nereden başlayacağınızı bildiğimizde hiçbir şeyin o kadar zor olmadığını görürsünüz. Basen diyetine başlamadan önce doktor kontrolünden geçmeniz diyetinizle ilgili kendinize hedef koymanızı kolaylaştıracaktır. Doktor kontrolünde metabolizma hızınızı, vücudunuzdaki kas yağ oranınızı, basenlerdeki kalınlığın kilo mu yoksa kas mı olduğunu öğrenmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. 

   Eğer ki basenlerdeki fazlalık kilo sorunundan kaynaklanıyorsa bu diyetler tam size göre; 

   Basen Diyeti 1;
   Sabahları 1 bardak sade iyi kaynamış kahve ve 1 haşlanmış yumurta. 
   Gün içinde bol roka, salatalık, domates 
   Öğle; ızgara tavuk ya da balık.. yağsız tuzsuz.. yanına bol salata, 1 adet yeşil acı biber 
   Akşam; Bir kase yoğurt, ve brokoli çorbası 
   Gün içinde tarçınlı, limonlu çaylar tüketmek hem yağ yakımını kolaylaştıracak hem de gün içinde daha dinç olmanızı sağlayacaktır. 

   Basen Diyeti 2;
   Sabahları
   bir yeşil elma
   Ara öğünde, tuzsuz, yağ oranı düşük peynir 
   Öğlen; haşlanmış limonlanlu kuru fasulye  salatası bol yeşillikli 
   Ara öğün, en fazla 3 yulaflı bisküvi 
   Akşam; mevsim salatası, yoğurt haşlanmış tavuk göğsü 

   Basen diyeti sırasında kesinlikle alkol, kolalı, şekerli gıdalar, kızartmalar ve hayvansal katı yağlar tüketilmemelidir. Tuz, vücutta su tutacağından diyet boyunca tuz tüketilmemelidir. Aynı şekilde unlu mamullerden de uzak durulmalıdır.  Diyetler sırasında yorgunluk hissi olabilir, limonlu yeşil çay daha dinç hissetmenizi sağlar.  Akşam uyumadan önce içilecek olan tarçınlı süt hem rahat yatmanızı hem de yatarken basen, göbek, kalça bölgesindeki yağları yakmaya yardımcı olur. 

   Basen Diyeti
   Basen diyeti sırasında bir diğer önemli konu basenlere günlük masaj yapmak ve ve ılık duş sırasında kese ya da fırça ile kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olmaktır. Masaj sırasında yağ yakmaya yardımcı biberiye yağı, kekik yağı, limon yağı, melisa yağı gibi yakıcı yağlar badem yağı ya da susam yağı ile karıştırılarak vücuda yedirilmelidir. günlük en az yarım saat yürüş yapılmalı, bacak içi esnetme hareketleri ile esneme hareketleri yapılmalıdır. 

   Basen diyeti sırasında basen bölgesine sürülecek sıkılaştırıcı kremler gözle görülür incelmeyi daha çabuk elde etmenize yardımcı olur. 
   ]]>
   Basen https://www.basen.gen.tr/basen.html Thu, 06 Dec 2018 10:58:48 +0000 Basen, bacağın gövde ile birleştiği üst bölgeye verilen genel bir kullanımdır. Kadınların vücut tipi basenin genişliğine bağlı olarak adlandırılır. Basenli kadınlar halk arasında 'armut tip vücut' olarak adl Basen, bacağın gövde ile birleştiği üst bölgeye verilen genel bir kullanımdır. Kadınların vücut tipi basenin genişliğine bağlı olarak adlandırılır. Basenli kadınlar halk arasında 'armut tip vücut' olarak adlandırılan vücuda sahiptirler. Çoğu kadın bu bölgede olan yağ birikiminden şikayetçi olmakla birlikte geniş basenleri severek taşıyan kadınlar da vardır. Basenli vücut tipinde olan kadınlar yani armut tipi vücudu olan kadınlarda kilo alımında vücuda dengesiz yağ birikimi olur ve yağlar basen bölgesinde daha fazla toplanır. Genel olarak bu bölgede oluşan fazla yağı eritmek  de oldukça güçtür. Bu durum da kadınların basen eritme hayallerini kısa sürede yıkabilmektedir. Ama unutulmamalıdır ki kararlılık, azim ve gayretle aşılamayacak hiç bir dert yoktur. Gerekli egzersizlerin düzenli olarak ve belli süre yapılmasıyla basenlerimiz artık bizim için dert olmaktan çıkacaktır.

   Basen

   Tabii ki sadece egzersiz değil diyetimiz de oldukça önem teşkil etmektedir. Karbonhidrat ağırlıklı beslenme basene meyilli vücutlarda basende daha fazla genişlemeye neden olmaktadır. Bir insan basenlerinden şikayetçiyse eğer diyetinde karbonhidratı azaltmalı, protein içeriği yüksek, lifli gıdalarla beslenmeli ve en önemli yardımcımız olan suyu asla yanından eksik etmemelidir. Kısacası basen inceltmeye yönelik egzersizler  ve dengeli beslenme ile basenlerimiz artık sorun olmaktan çıkacaktır.


   ]]>
   Basen Eriten Hareketler https://www.basen.gen.tr/basen-eriten-hareketler.html Thu, 06 Dec 2018 11:18:59 +0000 Basen eriten hareketler, aslında birçok kadının ihtiyacı olan bilgilerdir. Bu hareketlerin bilinmesi ve gerektiği zaman uygulanması sizleri çok daha muhteşem bir görüntüye kavuşturabilir. Birçok kadının yapması gereken basen h Basen eriten hareketler, aslında birçok kadının ihtiyacı olan bilgilerdir. Bu hareketlerin bilinmesi ve gerektiği zaman uygulanması sizleri çok daha muhteşem bir görüntüye kavuşturabilir. Birçok kadının yapması gereken basen hareketleri ile basenlerde bulunan istenmeyen yağların ortadan kaldırılması ve aynı zamanda basen bölgelerinin sıkılaştırılması sağlanabilir. Üstelik bu hareketleri uygulamanız için herhangi bir spor salonuna ya da spor aletine ihtiyaç duymazsınız. Basen eriten hareketler eğer kişi tarafından uygulanacaksa bu hareketleri yapmadan önce kesinlikle spor kıyafetleri giyilmelidir. Bu hareketler spor kıyafetleri olmadan da yapılabilir. Fakat diğer kıyafetler sizleri çok fazla sıkacağı için rahatsızlıklar duyabilirsiniz hatta yorulabilirsiniz. Bu nedenle uygun kıyafet seçimi basen eritme hareketlerinde çok önemlidir. Birazdan bahsedeceğimiz basen eritme hareketleri oldukça kolay hareketler olduğu için sizlerde bu hareketleri evlerinizde yaparak birçok sorundan korunabilirsiniz. Bu hareketler hem iç bacakların hem de dış bacaklara etki ederek basenler ile birlikte kalçalarında daha güzel bir görünüm almasını sağlayacaktır. Bu nedenle sadece basenleri eritmek için değil aynı zamanda kalçalarınız ile bacaklarınızı da güzelleştirecektir. bu hareketlere geçmeden önce son olarak basen eritme hareketlerini sürekli olarak tekrarlamanız faydalarını göstermesi için kesinlikle gereklidir. Bu nedenle basen eritme hareketleri uzun süreler aksatılmadan yapılmalıdır. 

   Hareket 1: Bu hareketi yapabilmeniz için öncelikle düz ve ser bir zemine ihtiyacınız var. Bu hareketleri yaparken kıyafet olarak tayt ya da şort giyerek doğru seçimi yapmış olursunuz. Şimdi sırt üstü yere yatın ve elleriniz kalçanız hizasına gelecek şekilde yanlara doğru uzatın. Başınızı yere koyun ve diz kapaklarınız göğsünüze doğru gelecek şekilde dizinizi kendinize çekin ve tekrar bacaklarınızı uzatın. Bu şekilde bu hareketi en az 3 set olacak şekilde 10 kere tekrar edin. Bu hareketin yanı sıra diğer basen hareketlerini de günlük olarak tekrarlarsanız çok büyük faydalar görebilirsiniz. 

   Basen Eriten Hareketler
   Hareket 2: Basen eriten hareketler arasında hemen hemen en kolay hareket olan bu hareketi ayakta yapabilirsiniz. Bu hareketi yapmak için öncelikle ayağa kalkarak bacaklarınızı açın ve iki ayağınızın arasında iki karış mesafe olacak şekilde ayağınızı da açın. Bu şekilde ellerinizi karın boşluğunuzun oradan tutarak yarı çömelip tekrar dikelin. Bu şekilde hareket en az 10 kere tekrar edilmelidir. Bu hareketi her boş kaldığınız zaman yaparak basenlerinizi azaltabilirsiniz. 

   Hareket 3: Bu hareketimizde tekrar düz ve sert bir zemine ihtiyaç duyacaksınız. Şimdi basen eritme hareketlerinden en etkili olanı olan bu hareket için öncelikle yere yan bir şekilde uzanın. Dirseğiniz başınızın hizasında yere koyun ve elinizi aşağı çevirin. Şimdi yan bir şekilde bir bacağınızı iyice kaldırım tekrar indirin. Bunu sırayla her iki bacağınız için yapmalısınız. Fakat bu hareket için özellikle fazla kilolarınız var ise bacağınızı çok yükseğe kaldırmak için kendinizi zorlamayın. En küçük yanlış hareketinizde bile geçici ya da kalıcı hasarlar alabilirsiniz. 

   Hareket 4: Basen eriten hareketler arasında en etkili olan hareketimize geldik. Bu hareket yapılışı bir hayli zor bir harekettir. Fakat bu hareket basenler üzerinde çok güzel etkiler yaptığı için birçok insan bu hareketi yaparak basenlerinden kurtulur. Şimdi tekrar düz ve sert bir zemine sırt üstü yatarak başınızı yere yaslayın. Başınız ve boynunuz düz bir şekilde yere yaslanmalıdır. Daha sonra kollarınız vücudunuza paralel olacak şekilde yana doğru uzatın. Bacaklarınızı kırmadan kalçanızdan 90 derece yada daha küçük açılar ile kaldırın ve tekrar indirin. Böylece çok büyük faydalar göreceksiniz. Bu harekette de kendinizi çok fazla zorlamamaya özen göster]]> Kalça Ve Basen Eritme Hareketleri https://www.basen.gen.tr/kalca-ve-basen-eritme-hareketleri.html Fri, 07 Dec 2018 05:54:37 +0000 Kalça ve basen eritme hareketleri, Kalça ve basenlerde kilo problemi genel olarak bayanlarda daha çok görülmektedir. Bölgesel yağlanma olan bu durum için çeşitli diyetler, kürler ve ilaçlar kullansalar da spor yapmadan istenilen Kalça ve basen eritme hareketleri, Kalça ve basenlerde kilo problemi genel olarak bayanlarda daha çok görülmektedir. Bölgesel yağlanma olan bu durum için çeşitli diyetler, kürler ve ilaçlar kullansalar da spor yapmadan istenilen görünüme kavuşmak zordur. Bu nedenle sağlıklı beslenmenin yanında düzenli egzersizler de yapılırsa istenilen görünüme kavuşmak kaçınılmazdır. Fakat bu istediğimiz görünüme kavuşmak istiyorsak bu egzersizleri kesintisiz düzenli yaparsak başarılı oluruz, zaten düzenli yapmaya devam ettiğinizde bu kısımlardaki yağların erimeye başladığını kendinizde farkına varacaksınız. 

   Kalça eritme hareketlerine başladığımızda ilk yapmamız gereken şey her gün düzenli yürüyüş yapmak ama bu yürüyüşün düzenli yapılması başarılı sonuç alınması için çok önemlidir. Diğer yapmamız gereken egzersiz ise basen ve kalça bölgesi için oldukça faydalı olan bisiklet çevirme hareketidir. Bunların yanında jimnastik hareketleri kalça eritmek için oldukça yararlı yöntemdir. 

   Basen ve kalçalarınız için fazla yağları yakmakta etkili olan diğer yöntem ağırlık egzersizleridir. Ağırlık kaldırıp yapacağımız egzersizler yağ yakmada hızlı etki yapar, ayrıca yağlanmayı da engeller. Egzersiz hareketlerinden bir tanesi yere uzanıp elleri başın altına alıp bacağımızın birini hiç bükmeden kaldırıp 5 saniye bekletip indiriyoruz bunu düzenli olarak 10 kez tekrar ettikten sonra diğer bacağı da aynı şekilde yapıp tekrarlıyoruz, bu hareket basen ve kalça için müthiş yağ yakıcıdır. 

   Kalça Ve Basen Eritme Hareketleri
   Diğer kalça eritme hareketi yerde emekler gibi durumda yapılmaktadır. Bacağınızın biri dizin üzerinde dururken diğer bacak ise kıvırmadan dik bir şekilde aşağıya yukarıya indirilip kaldırılır, bu hareketi dizler değiştirilerek sırayla 10 ar kez tekrarlayın. Bu hareketin püf noktası bacak olabildiği kadar kaldırılıp gerilmelidir hatta kasların yandığı hissedilir. Diğer hareketimiz ise ayakta olmaktadır, bacaklarınızı iyice ayırdıktan sonra bir bacağı öne adım atar gibi öne çıkardıktan sonra eli bele koyup arkadaki bacağı biraz büküp dizi yere değecek şekilde bükülüp doğrulun, bu hareketimiz zorlasa da yağ yakmada oldukça etkilidir. Diğer egzersiz ise ayakta bacaklar omuzların hizasında açılıp tıpkı bir sandalyeye oturup kalkıyormuş gibi inip kalkma hareketidir bu hareketi yaparken eller karşıya doğru uzatılır.

   Bir diğer kalça eritme egzersizi ise ayakta durup bir bacak öne atılıp diğer bacak ise arka tarafa gergin bir şekilde atılır. Öne attığımız bacak 90 derece pozisyonunda olursa daha etkili olur. Bu sırada vücudumuz da arkaya gerilip bırakılır. Bu hareketi de 10 kez tekrarlayarak yapmalıyız. Tüm bu hareketler yapılması oldukça kolay ve etkilidir, düzenli yapıldığında mutlaka istenilen güzel sonular alınacaktır. Fakat bu egzersizlerin en başı olan düzenli yürüyüşü hiç aksatmamalıyız ki sonuç başarılı olsun. Tabi bu egzersizleri yaparken beslenmeye de dikkat edilmeli aşırı yağ, şeker ve tuz kullanılmamasına dikkat edilmeli ve bol miktarda su, meyve ve sebze tüketilmelidir. Su son derece önemli metabolizmayı hızlandırıcı etki yapar. Hem beslenme düzeli olursa hem de düzenli egzersizler yapılırsa istenilen görünüme kavuşulması kaçınılmazdır.
   ]]>
   Basen Yağları Nasıl Eritilir https://www.basen.gen.tr/basen-yaglari-nasil-eritilir.html Fri, 07 Dec 2018 13:09:25 +0000 Basen Yağları Nasıl Eritilir, Bu bölgenin yağlarını eritmek için yapılması gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır. Yürüyüş yapmak: Uzun süreli fakat normal tempoda her gün  yapa Basen Yağları Nasıl Eritilir, Bu bölgenin yağlarını eritmek için yapılması gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır.

   Yürüyüş yapmak: Uzun süreli fakat normal tempoda her gün  yapacağınız 1 ile 2 saat arasındaki  yürüyüşleriniz sizlere 2 ayda olumlu olarak yansıyacaktır. Yürüyüş için en uygun zaman sabahın erken saatleridir. Kahvaltıdan önce kalori kaybetmeye hazır olan vücudunuz, bu vakitte yapacağınız 45 ile 60 dakika arasında bir yürüyüş hem günlük metabolizmanızı hızlandırarak gün içerisinde kalori yakmaya devam etmenize yardımcı olacak, hem de daha zinde olmanızı sağlayacaktır. Yürüyüş sonrasında yapacağınız ılık suyla bir duş ile de kalça ve uyluk bölgesinin kan dolaşımının hızlanmasına sebep olmuş olursunuz. Bu da kalori yakmanıza neden olan sebep olarak karşınıza çıkmaktadır.                                                                                                                                                         

   Basen Yağları Nasıl Eritilir

   Bisiklet sürmek: Bisiklet sürmek de karın ve basen yağlarını ve fazla kiloları eritmede oldukça önemli bir yöntemdir. Kalça ve basen eritme yöntemleri arasında olan bisiklet sürmenin hem eğlenceli bir hobi olarak hayatımızda yeri bulunması, hem de hızlı yağ yakan bir eylem olarak vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Bu sebeple de güçlü bacak kaslarına zamanla sahip olacaksınız. Fazla vaktiniz yoksa bu durumda ev bisiletlerinden de faydalanabilirsiniz.       

   Kaykay sürmek: Ülkemizde pek de yaygın olmayan bu spor genel olarak gençler için hem eğlenceli, hem de iyi kalori harcayan bir hobi denebilir. Tabi ki bunun için önce dengede durmayı öğrenmeniz gerekecektir.

   Yukarıda sayılan yöntemlerin yanı sıra, özel olarak yapılan jimnastik hareketleri bulunmaktadır; çember çevirme yöntemi ve ağırlık kullanma hareketleri bulunmaktadır. Bacaklarınızı gerip ağırlıkları iki yana kaldırarak bir süre beklersiniz, kalçanızda ve baseninizde hafiften bir ağrı hissedersiniz ve bu da o bölgedeki yağların yakıldığı anlamını taşır. Tüm bunları planlı bir şekilde sürdürürseniz zamanla fazla yağlarınız yok olacaktır.

   ]]>
   Evde Basen Eritme https://www.basen.gen.tr/evde-basen-eritme.html Fri, 07 Dec 2018 20:06:23 +0000 Evde basen eritme, Basen ve baldır bölgeleri, kilo aldığımız zaman, ilk fark edilen yerlerdir.Özellikle kadınlar, basen ve baldır bölgelerinde yağ birikmelerini oldukça kafaya takarlar. Basen bölgelerinde biriken yağlar
   Evde basen eritme, Basen ve baldır bölgeleri, kilo aldığımız zaman, ilk fark edilen yerlerdir.Özellikle kadınlar, basen ve baldır bölgelerinde yağ birikmelerini oldukça kafaya takarlar. Basen bölgelerinde biriken yağları eritmek, azimle çalıştıktan sonra hiçte zor değildir. Çoğu kişi basen bölgelerinde biriken yağları eritmek için, ya cerrahi müdahale ile kurtulmaya çalışırlar yada spor salonlarında sürekli belli bir program dahilinde çalışmaktadırlar. Her iki yolda basen bölgelerindeki yağlardan kurtulmak, fit bir vücuda sahip olmak için, elbette ki faydası bulunmaktadır. Ancak her iki yolda da çok para harcanarak külfetli hale gelecek ve can yakıcı yollardan geçilecek. Aslında hiç bir alete ihtiyaç duymadan evde yapabileceğiniz egzersizler ile istenilen bacaklara, basen bölgelerinde biriken yağları eritmek çok kolay olacaktır. Bilhassa bayanların istediği sıkı bacaklar, fazla büyük olmayan basenler ile vücudumuzu istenilen şekle ve forma sokulur.

   Evde basen eritme hareketlerini yapmadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Bu hareketleri yapmadan önce yaklaşık 20 dakika kadar ısınma hareketleri yapmanız, olası sakatlanmaların önüne geçecektir. Ayrıca fıtık gibi bazı rahatsızlıklarınızda varsa bu hareketleri yapmadan önce doktorunuza danışmakta fayda vardır. Bir başka konuda basen eritme hareketlerinin yanında hedeflediğimiz sonuca ulaşmak için, beslenme konusuna da dikkat etmek gerekir. Bu hareketleri çalıştığımız sürece ve daha sonra da, özellikle akşam geç saatlerde aşırı yağlı besinlerden ve yüksek miktarda karbonhidrat alınmasından kaçınmak gerekir. Sağlıklı ve dengeli beslenmek, basen bölgesindeki yağlardan kurtulmamıza çok yardımcı olacaktır. Bu konulara dikkat edilmez ise, evde yaptığımız basen eritme hareketlerinde, harcadığımız emek, yediğimiz yağlı besinlerle birlikte heba olacaktır.
   Evde Basen Eritme
   Yana tekme, bu hareket ile basen ve bacak bölgemizi ısıtırken, bir yandan da esnetme yapmaktadır. Yana tekme egzersizi, bacak kaslarını çalıştırarak özellikle,iç bacağında sıkılaşmasında etkili olmaktadır. Bu egzersizi yapmak için, bacaklarınızı omuz genişliğinde açıp, kollarınızı göğsünüzde topluyoruz. Dik bir şekilde durarak, bacak ve karnımızı sıkıp, yana doğru esneyip karate yapar gibi bacağınızı 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde açınız. Yukarı kaldırdığımız bacağımızın parmak uçları karşıya bakacak şekilde olmalı ve tam 90 derecelik açıyı bulduğumuzda, basen ve kalçalarımız bu arada gerilmeden dolayı yanıyor olacaktır.  Bu şekilde 5 saniye bekleyin ve yavaş bir şekilde indirin. Bu hareketi bu şekilde 10 kez tekrarlayın.

   Geriye tekme, bu egzersiz kalça ve basen bölgesi için çok etkili olan bir harekettir. Hareketi düzenli bir şekilde yaptığınızda bilhassa arka bacağınızda ve basenlerde yanma hissi çok rahat hissedilecek, bu şekilde orada bulunan kaslarda harekete geçecektir. Egzersizi yapmak için, aynı bebeklerin emeklediği gibi, ellerimizi ve dizlerimizi yere koyuyoruz. Bu arada ellerimizi ve dizlerimizin koyulan yer sert olmasına dikkat etmek gerekir. Emekleme hareketini aldığımız zaman, kafamız karşıya bakacak şekilde olmalı, bel ve karın bölgesini de sıkı tutmak gerekir. Sol bacağınız yerde iken, sağ bacağınızı, ilk önce karnınıza çekin daha sonra geriye doğru dizlerden kırmadan, arka taraf doğru uzatıp 3 saniye bekleyip, hareketi tekrar diğer bacağınızda tarif edildiği gibi uygulayın. Bu şekilde 15 tekrar sayısı ile devam edin.

   Köprü egzersizi, köprü egzersizi kalça, basen ve özellikle arka bacak kasları için çok etkili olan bir harekettir. Bu egzersiz diğer hareketlere göre biraz daha zor olduğu için, dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır. Bunlardan ilki, bilhassa boyun fıtığı gibi rahatsızlık varsa bu hareketi yapmamanız gerekmektedir. Bire diğer konu ise, vücudunuz ağırlığını boyuna yüklememek gerekir. Kö]]> Basen Bölgesi Nasıl Eritilir https://www.basen.gen.tr/basen-bolgesi-nasil-eritilir.html Sat, 08 Dec 2018 10:00:54 +0000 Basen Bölgesi Nasıl Eritilir, Kadınlarımın çoğunluğunda meydana gelen bu sıkıntı amaçlı hanede dahi yapabileceğiniz çok temel hareketlerle kurtulabilirsiniz. Basenden ötürü meydana gelen düşünceler sizi korkutmasın. Basen Bölgesi Nasıl Eritilir, Kadınlarımın çoğunluğunda meydana gelen bu sıkıntı amaçlı hanede dahi yapabileceğiniz çok temel hareketlerle kurtulabilirsiniz. Basenden ötürü meydana gelen düşünceler sizi korkutmasın. Basenden arınmak düşündüğünüz civarı pratik değil değil. Türk kadınlarının bir çoğunda kocaman basen sorunu mevcuttur. Esasında kapsamlı kalça ve basenin özünde anatomik olarak kalça kemiğinin kapsamlı olması yatmaktadır. Bayanların kalça yapıları esasen östrojen hormonunun tesiriyle ergenlik çağlarında genişlemeye başlar. Bu genişleme onların pratik doğum yapmalarını sağlamak için yaratıcı aracılığıyla verilen bir ödüldür. Fakat bir takım hanımlardaki çok büyüklük ve kapsamlı basenler toplumsal ve gündelik ilişkilerinde komplekslere yol açabilmektedir. Kimileri bu kocaman basen mevzusunu yağ yakıcı haplar, estetik iyileştirme metotları ya da liposakşın benzeri alternatiflerde ararken kimileri de rejim ve egzersiz yöntemiyle bu meseleye çözüm aramaktadır. 

   Geniş basenin birinci sebebi anatomik kalça büyüklüğü iken ötekisi ise vücudun bünyesel yağ biriktirme  kapasitesindeki yükseklikte yatmaktadır. Eğer basendeki yağları eritememe sorununuz varsa kalça leğen kemiğinizi küçültmeye yönelik o bölgedeki kalça yağlarını eritip yakmak en akıllıca çare olacaktır. Aerobik egzersizlerle birleşen jimnastik hareketleri bu kalca basen kilolarını incelterek küçültmede güzel bir yol olacaktır. Bu yöntemle basen yağlarını eritmek amaçlı gündelik tekrarlayacağınız minik hareketlerle basen ve bacak basenlerini kısa zamanda zayıflayabilirsiniz. Basen eritme ile ilgili gereksinim duyduğunuz her şeyi bulabileceğiniz özel bir bilgi hazırladık. Tavsiyelerimizi okuduğumuzda basen ne türlü eritilir öğreneceksiniz ve uyguladığınızda basen eritmenin esasında olası meydana geldiğini göreceksiniz. Bedendeki yağları temizlemenin, yağlı tencereleri temizlemek civarı uğraştırıcı ve özel yöntemler gerektirdiğini bilmelisiniz. Basen ne türlü eritilir ile ilgili gerçek verileri bizden öğreneceksiniz ve uyguladığınızda hayalinizdeki ince basenler gerçek olacak. Yağ yakıcı özelliği ispatlanmış yiyeceklerle beslenerek, basenlerdeki yağları eritmek olasıdır. Beslenmenizde yağ yakıcı yiyeceklere koltuk açın ve düş ettiğiniz pantolonları rahatça giyin! Sofranızda fazladan yağ yakıcı besinler bulundurun; basen, göbek, kalçalarda birikmiş yağlardan kurtulun! Yağ yakıcı besinleri şöyle sıralayabiliriz, Sarımsak, Koyun peyniri, Havuç, Brokoli, Armut, Elma, Kara lahana, Mürdüm eriği, Kabak Portakal, limon,  greyfurt, Nohut, Bal kabağı, Pancar, Hindiba, Kıvırcık salata, Roka, Kırmızı hindiba, Türk kahvesi, Ispanak, Keçi peyniri, Soğan, Pazı, Avokado, Mango

   Basen Bölgesi Nasıl Eritilir
   Basen Bölgesindeki Yağları Yakma Hareketleri:

   Yürümek, jogging yapmak: Yürüyüş ve jogging ciddi anlamda kalça basen popo ve baldır yağlarını eritmede en gösterişli ve kesinlikle netice müşteri yoldur. Uzun müddetli ama normal tempoda gün içerisinde yapacağınız bir sağlamak 2 saatlik yürüyüsler size bir sağlamak 2 ayda pozitif olarak yansıyacaktır. Yürüyüş amaçlı en uyumlu zamanlar sabahın erken saatleridir. Vücudun kahvaltıdan öncesinde kalori kaybetmeye hazırlıklı meydana geldiği bu zamanda yapacağınız 45 sağlamak 60 dakika bir yürüyüş hem bir gündelik metabolizmanızı hızlandırarak gün süresince kalori yakmaya devam etmenizi temin edecek hem bir de sizi daha zinde tutacaktır. Yürüyüşün sonrasında alacağınız ılık suyla bir duş ile de kalça ve uyluk bölgesinin kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz. Bu da kalori yakmaya destekçi olur  

   Bisiklet  Sürmek: Bisiklet sürmekte karın ve basen yağlarını ve pek kiloları eritmede harika bir yoldur. Kalça ve basen eritme metotları içinde bisiklet yarışı sürmek hem bir neşeli hem bir de çabuk yağ yakan bir hobidir. Böylelikle kuvvetli bacak kaslarına da her geçen gün sahip olacak]]> Basen Eriten Diyet https://www.basen.gen.tr/basen-eriten-diyet.html Sat, 08 Dec 2018 22:49:02 +0000 Basen eriten diyet, vücuda oranla bazen basen, göbek ya da bel gibi bölgeler daha geniş olabilir. Bu bölgelerde biriken fazlalık çoğu kadında estetik kaygılara yol açar ve kadın bu sorundan kurtulmak için farklı zayıflama yönte Basen eriten diyet, vücuda oranla bazen basen, göbek ya da bel gibi bölgeler daha geniş olabilir. Bu bölgelerde biriken fazlalık çoğu kadında estetik kaygılara yol açar ve kadın bu sorundan kurtulmak için farklı zayıflama yöntemlerine başvurabilir. Bölgesel zayıflama oldukça zor ve uzun bir süreçtir. Basenlerde oluşan fazla yağlardan kurtulabilmek için farklı diyetlerin yanı sıra egzersiz ya da bazı bitki çaylarından da yararlanılabilir. Bölgesel anlamda zayıflamak için;

   İlk olarak kişinin kendine güveni sonsuz olmalıdır. Çünkü bölgesel olarak kilo vermek hem zordur hem de uzun sürede gerçekleşir. Kilo vermede amaç sağlıklı ve kalıcı kilo vermek olmalıdır. Hızlı bir şekilde kilo vermek genel sağlık durumunu olumsuz yönde etkileyebilir. Basen bölgesindeki fazla kilolardan kurtulmak için uygulanacak diyete destek amacıyla mutlaka bölgeyi destekleyecek egzersizler yapılmalıdır. Egzersiz ve diyet birleştirildiği zaman verilen kilo hem sağlıklı hem de kalıcı olacaktır. Ayrıca bu sayede kilo verme süreci hızlanır. Basen bölgesinde biriken yağları eritmek için farklı bitkisel yağlar ile bölgeye masaj yapıldığında da bölgede incelme sağlanabilir.

   Basen Eriten Diyet
   Aşağıda paylaşacağımız basen diyeti sayesinde basen bölgesinde biriken yağlardan sağlıklı bir şekilde kurtularak fit bir vücuda kavuşmak mümkün olacaktır. Diyete başlandıktan sonra her sabah aç karnına bir su bardağı ılık limonlu su içilmelidir. Ayrıca suyun içine bir miktar da bal katılmalıdır. 

   Basen Eritme Diyeti

   1. Gün

   Sabah Kahvaltısı: Kahvaltıdan önce 1 su bardağı limonlu ve ballı ılık su, 1 adet şeftali ve 1 tane yeşil kabuklu elma

   Ara Öğün: 1 parça az yağlı peynir, 3 tane diyet bisküvi

   Öğle Yemeği: 1 porsiyon bol yeşillik ile hazırlanmış, bol limonlu, az yağlı salata, yağsı ve derisiz 1 porsiyon ızgara ya da fırında pişmiş tavuk 

   Ara Öğün: 4 tane yulaflı bisküvi, 1 tane yeşil kabuklu elma

   Akşam Yemeği: 1 porsiyon zeytinyağlı taze fasulye yemeği, 1 dilim diyet ekmek, 1 kase bol yeşillikle hazırlanmış salata

   Gece: 1 su bardağı ılık ve tarçın ilave edilmiş süt

   2. Gün

   Sabah Kahvaltısı: Kahvaltıdan önce 1 su bardağı ılık, limonlu ve ballı su, 2 bardak şekersiz çay, 1 dilim diyet ekmek, 2 dilim kaşar peyniri

   Ara Öğün: 3 tane diyet bisküvi, 1 tane yeşil kabuklu elma

   Öğle Yemeği: 1 porsiyon haşlanmış makarna ve 1 porsiyon bol yeşillik salatası

   Ara Öğün: 4 tane kuru kayısı

   Akşam Yemeği: 1 porsiyon haşlama ya da ızgara yöntemi ile pişmiş yağsız ve derisi alınmış tavuk, 1 porsiyon yeşillik salatası

   3. Gün

   Sabah Kahvaltısı: 1 su bardağı ballı ve limonlu ılık su, 1 kase süt ve mısır gevreği karışımı

   Ara Öğün: 1 tane yeşil kabuklu elma

   Öğle Yemeği: 1 kase meyve salatası ve 1 su bardağı kadar az yağlı yoğurt

   Ara Öğün: 3 tane diyet bisküvi

   Akşam Yemeği: 4-5 tane biber, kabak, domates ya da patlıcan dolması, 1 kase az yağlı yoğurt

   4. Gün

   Sabah Kahvaltısı: 1 su bardağı limonlu, ballı ılık süt, 1 tane domates, salatalık ve 1 tatlı kaşığı reçel, 1 dilim kepek ekmeği

   Ara Öğün: 4-5 tane ceviz ya da kuru kayısı

   Öğle Yemeği: 1 kase az yağlı yoğurt ve meyve salatası

   Ara Öğün: 1 tane yeşil kabuklu elma
   <]]>